Na videu nejdříve dívky zobrazují ceduli s mexickými nápisy, aby bylo všem jasné, že jsou opravdu v Mexiku na soustředění a ne v České republice. Dívky se tak snaží, aby bylo vše autentické a diváci jim věřili. Další záběr je na televizi, která visí v pokoji na stěně a vysílá. Dále pak kamera upíná pozornost na jednu ze třinácti dívek Andreu Kabickou, která promlouvá na kameru.

"Ahoj, dneska je 24. ledna 2011 a jsme tady právě na soustředění v Mexiku, na pokoji všech třináct finalistek mimo jedné a chceme vám všem sdělit, že my už dnes necelé dva měsíce před finálem víme, že Českou miss 2011 se stala Jitka Nováčková. A byla celou dobu propagována organizátory soutěže, byla podstrkována vám divákům a na našich stránkách se dozvíte vše o tomto bordelu," řekla na kameru dívka se soutěžním číslem 14 Andrea Kabická.

Fotogalerie
17 fotografií

Blesk.cz se tedy hlavní protagonistky Andrey na celou věc zeptal, aby nám vysvětlila okolnosti, které dívky vedly k tomu, proč natočily video. "To video jsme natočily, protože jsme se cítily být dotčené tím, že jeden zaměstnanec z České Miss umístil tři videa z Mexika, na kterých byla Jitka. To nás naštvalo, byla tam prostě upřednostňována. To, že to nakonec Jitka vyhrála jsme nemohly ovlivnit. Hlasovali přeci diváci," řekla Blesk.cz Andrea Kabická s tím, že nejspíše tuší, kdo video publikoval na veřejně dostupných stránkách.

"Možná vím, kdo zveřejnil to video. Jedna z finalistek se cítila být zvlášť dotčená, že to nevyhrála a řešili to i její rodiče a chtěli to video využít, ale říkala jsem jim, že to bylo celé hloupost a nedorozumění. Že tím videem ničeho nedocílí," dodala Kabická.

Osmnáctiletá studentka z Českých Budějovic Jitka Nováčková nakonec soutěž vyhrála. Dívky tak ve videu její vítězství předpověděly, i když tvrdí, že žádné výsledky dopředu neznaly.

Dívky to udělaly ze žárlivosti

Ředitelka České Miss Michaela Maláčová celou věc vysvětluje tím, že je v soutěži krásy naprosto přirozené, že mezi sebou finalistky soupeří a navzájem na sebe žárlí. Proto se může lehce stát, že se proti některé dívce spiknou nebo se ji snaží nějakým způsobem zdiskreditovat.

"Výsledky není možné ničím ovlivnit ani zpochybnit, vítězku volí divák a ten v Mexiku opravdu nebyl. Stejný pocit měly například dívky v Thajsku o Elišce Bučkové či při jasném vítězství Ivety Lutovské, kterou již i porotci během finále favorizovali. Je to přirozené, dívky žárlí na tu nej. Organizátoři při zahraničních cestách o ničem nerozhodují, porotci rozhodují o Miss world až během finále, hlavní vítězku České Miss volí diváci. Výsledky hlasování sleduje a potvrzuje notář, já se je dozvídám zprostředkovaně v závěru přímého přenosu," řekla Blesk.cz ředitelka České Miss Michaela Maláčová.