Majitelka soutěže a její výkonná ředitelka Michaela Maláčová chce i letos umocnit českou krásu tuzemským módním názorem. Bohužel tento bohulibý záměr zase skončil tristním výsledkem. Plejádou zhusta nemožných šatiček, kterými by se mohla chlubit nějaká zfetovaná provinční švadlenka, nikoli návrháři o nichž pořadatelé soutěže mluví jako o talentovaných, většinou proslulých umělcích.

Cirkusácká zdobnost, absence čistoty stylu, často dryáčnické efekty, nedostatek koncepce. Pachuť karnevalové lacinosti – tak by se obecně dala charakterizovat prezentovaná tvorba sedmi českých oděvních výtvarníků (Lukáš Lindner, Eva Brzáková, Leona Grešáková, Michaela Skuhravá, Zdeňka Imreczeová, Zuzana Sedmidubská, duo Sistersconspiracy), kteří uchazečky o korunku krásy oblékli.Jejich módní dílka působí stejně šíleně, v nápaditosti neumětelsky jako loňský, na soutěži krásy Michaely Maláčové předvedený Projekt čtrnáct klenotů v srdci Evropy propagující regiony s jejich řemesly, jehož supervizorem byla návrhářka Jana Berg. Celkové panoptikum módy na České Miss rovněž „tuní“ fakt, že dívky ve finále obléknou i kousky z přehlídkové kolekce pro jaro – léto 2011 proslulého designéra jménem Oscar de la Renta, jimž tleskal celý svět.

Zhusta masopustní plody tuzemské invence si bohužel ovace nezaslouží. Mimochodem v upoutávce na Českou Miss se praví, že nabídne nový rozměr ženské krásy. Bohužel novou a hlavně dobrou českou vizi módy zase servírovat nebude. Velká škoda, ale na druhou stranu nic překvapivého, milí čtenáři.

Fotogalerie
1 fotografie