Režisérka hned nevěděla, na koho se obrátit. Bála se, že se zdravotníci třeba nebudou ke slavnému filmovému tvůrci chovat vlídně a s citem. Je to přece jen člověk ve vysokém věku a navíc špatně vidí. Naštěstí Jitce známí doporučili nemocnici v Brandýse nad Labem.

„Tam jsou úplně skvělí lidé, ujali se ho, chudinky, jako svého,“ vylíčila Jitka spokojeně. Lékaři zkontroloval i režisérův kardiostimulátor, s nímž prý mají v současném mrazivém počasí pacienti často problémy. Příčinu bolestí břicha našli v zánětu močových cest. „Nyní je Vávra už na kapačkách a vedle toho se mu snaží snížit ty vysoké teploty,“ řekla Němcová trochu klidněji Blesku. Jitka žije s Otakarem Vávrou od svých pětadvaceti let, učil ji na FAMU. Neumí si život bez něj vůbec představit.

„On je zlatíčko. Nerada ho vidím takhle bezmocného. Jsem nejšťastnější, když mu chutnají ty jeho taliány a šunka od kosti,“ prozradila. V současné době má Jitka roztočený dokument Stovku má člověk jednou za život, na němž pracuje spolu s kamarádkou Alenou Činčerovou. Chce dát fi lm Vávrovi jako dárek ke 100. narozeninám, které bude mít 28. února 2011.

Fotogalerie
3 fotografie