Příběh začíná začátkem léta 1956, kdy americká herečka Marilyn Monroe poprvé vkročila na britskou půdu. Během svatební cesty s manželem Arthurem Millerem, známým americkým dramatikem, přijela do Anglie natáčet snímek Princ a tanečnice.
To samé léto se třiadvacetiletý Colin Clark poprvé v životě zúčastnil filmování. Absolvent Oxfordu se chtěl stát režisérem, zatím se musel spokojit s drobnými produkčními pracemi. O 40 let později sepsal svoje zážitky v knize Princ, showgirl a já. Pár dnů ale v jeho deníku chybělo. Co se stalo, prozradil až v pokračování Můj týden s Marilyn, kde přiblížil zbytek dnů strávených vedle světové hvězdy.
Film je v některých pasážích komický až sarkastický; pozorný divák v něm leccos pochytí ze zákulisí nejisté herecké profese i obavách těch, o nichž by si to třeba ani nemyslel. Například v replikách Laurence Oliviera, který tehdy snímek s Monroe natočil a hrál v něm.
Film vznikal na autentických místech podle scénáře Adriana Hodgese a Colina Clarka v režii Simona Curtise. Líčí dny, kdy Clark dělal herečce pár dnů důvěrníka. "Předloha poodhaluje skutečnou Marilyn - bojácnou, nejistou, zmatenou, občas nevyzpytatelnou, ale i zranitelnou, sladkou, rozkošnou - zkrátka normální mladé děvče. Pomyslel jsem si, že scénář by z ní mohl opět udělat člověka," uvedl Hodges. Výsledek ukazuje, jak si slavná hvězda nevěřila, jak byla labilní a ve chvílích uvolnění a soukromí přirozená.
Hlavní role ztvárnili Michelle Williams, nominovaná za tuto roli na Oscara a oceněná Zlatým glóbem, a Eddie Redmayne. Jako Olivier se objeví Kenneth Branagh (získal nominaci na Oscara za výkon ve vedlejší roli) a dále Judi Dench, Julia Ormond a Emma Watson.
Arthur Miller se s herečkou Marilyn Monroe oženil v roce 1956 v New Yorku. Svazek třicetileté sexuální ikony s o jedenáct let starším intelektuálem skončil rozvodem v Mexiku v lednu 1961. Následující rok ji nalezli v jejím kalifornském domě mrtvou.
Monroe se narodila 1. června 1926 v Los Angeles. Poprvé se vdala jako šestnáctiletá, kdy si ještě pod svým křestním jménem Norma Jeane Baker vzala policistu Jamese Doughertyho. Byl to prý sňatek z rozumu, který ji měl jako nezletilou uchránit před pobytem v sirotčinci. Psychicky narušená matka ani pěstouni se o ni totiž nedokázali postarat. Manželství vydrželo čtyři roky, během nichž Marilyn rozjížděla kariéru jako modelka.
Po několika roličkách se smyslná odbarvená blondýnka v roce 1953 prosadila v Hollywoodu: v muzikálu Muži mají radši blondýnky prokázala komediální talent, zpívala a tančila. Následující rok se vdala podruhé, ale divoké manželství s baseballovou jedničkou Joem DiMaggiem nevydrželo ani rok.
Jako Millerova manželka natočila například slavný snímek Někdo to rád horké a prožívala dobu své největší slávy, která ji opájela i drtila. Psychické problémy zaháněla aférami se slavnými muži, údajně i s prezidentem Kennedym, alkoholem a prášky na spaní. A právě barbituráty se jí 5. srpna 1962 staly osudnými.