James Dougherty

Manželství mladé Marilyn a Jima bylo zpočátku idylické. Když ale narukoval k námořnictvu, tak se odcizili a nakonec rozvedli.

Joe DiMaggio

S ním se seznámila v roce 1952. O dva roky později se vzali. Vyklubal se z něj domácí tyran a chorobný žárlivec. Manželství trvalo jen devět měsíců.

Frank Sinatra

Byli to přátelé a milenci. S ním podváděla svého třetího manžela. Sinatra nakonec odešel kvůli jiné ženě v roce 1961.

Arthur Miller

Své třetí ano řekla Monroe v roce 1956 dramatikovi Arturovi Millerovi. On byl ale introvertní a rád trávil čas o samotě. Manželství skončilo v roce 1961.

Yves Montand

Další románek prožila Marilyn s Yvesem Montandem při natáčení filmu Pojď, budeme se milovat.

John a Robert Kennedy

S 35. prezidentem Spojených států J. F. Kennedym se scházela tajně. Podobné to bylo i s jeho bratrem Bobem.

Lesbická zkušenost

Když Marilyn prožívala období, kdy za každou cenu potřebovala cítit lásku, tak se dokonce uchýlila k lesbickému sexu. Strávila noc s hereckou kolegyní Joan Crawfordovou, ale už ráno jí došlo, že to není to, co hledá. Když za ní její milenka přišla podruhé s návrhem, jestli si to nezopakují, odmítla ji Marilyn se slovy, že se jí sex se ženou nelíbí. Crawfordová byla dotčená a od té doby se k ní chovala chladně.

Fotogalerie
13 fotografií

Bohyně mezi vojáky

V Americe 1940 vznikla organizace USO, jejíž činností bylo obstarávat vojákům zábavu na frontě. V době korejského konfliktu přiletěla za americkými vojáky Marilyn Monroe. Tehdy jí stačilo jediné vystoupení, aby si v Koreji získala srdce všech mužů. „Jednotky mě milovaly. Nikdy jsem neslyšela podobný aplaus,“ svěřila se se svými dojmy.

Nezažila orgasmus

Marilyn Monroe krátce před smrtí přiznala psychiatrovi, že nikdy nezažila orgasmus. „Jsem zničená z toho, že jsem to nikdy nezažila. Tolik mužů jsem učinila šťastnými. A já? Asi si ten prožitek nezasloužím,“ smutnila.

Nahou ji nikdo nechtěl

Odhadovaná hodnota snímku s nahou Marilyn Monroe až 25 tisíc dolarů (v přepočtu 487 tisíc korun). Když se tento rok dražil, tak se nabídky zájemců nedostaly na předpokládanou částku. Aukční síň se jej tedy rozhodla stáhnout. smutnila.