Depp hraje amerického turistu, jehož hravé laškování s cizinkou vede k řadě intrik a nebezpečných situací. Během nepřipravovaného výletu do Evropy, aby si zahojil zlomené srdce, se nečekaně ocitne v záletném vztahu s mimořádně výjimečnou ženou, která mu schválně vstoupí do cesty. Oba se ocitnou náhodně vrženi do smrtelné hry na kočku a myš, v níž hraje roli i ruská mafie.

Ukázky z filmu Cizinec
Autor: Falcon.cz

V dalších rolích se objeví Paul Bettany, Timothy Dalton, Steven Berkoff a Rufus Sewell a Christian De Sica. "Chtěl jsem natočit film, který bude jedním z těch, u kterých se prostě uvelebíte a pár hodin si užíváte života," uvedl režisér, který se podílel na scénáři. Ten upoutal Jolie, která znala jeho předchozí oceňovaný snímek Životy těch druhých. Přivítala, že nyní chtěl natočit zábavný snímek, který by diváky bavil.

Ukázky z filmu Cizinec
Autor: Falcon.cz

Kulisou se staly především Benátky a několik akcí se tomu muselo přizpůsobit. Ať už šlo o pronásledování na střechách či lodní honičku po kanálech. Hudbu k filmu Cizinec složil oscarový hudební skladatel James Newton Howard.

"Rozplakal mě při sledování filmu Moje první láska, rozbušil mi srdce v Uprchlíkovi a pak mi ho takřka zastavil v Ďáblově advokátovi," komentoval to režisér. Pro ústřední scénu na galavečeru složil hudbu skladatel Gabriel Yared, který je držitelem Oscara za Anglického pacienta.

Ukázky z filmu Cizinec
Autor: Falcon.cz

Oscarová herečka Angelina Jolie je jednou z nejtalentovanějších hereček současného Hollywoodu. Naposledy hrála v akčním hitu Salt. Johnny Depp byl naposledy na plátně ve filmu Alenka v říši divů režiséra Tima Burtona. Předtím si zahrál po boku Christiana Balea a Oscarem oceněné Marion Cotillard ve snímku Michaela Manna Veřejní nepřátelé.