Na broadwayské poměry velmi civilní inscenace muzikálu Once bodovala hned v několika technických kategoriích, když ocenění dostala například za scénu, ozvučení či osvětlení. Obdržela i cenu za libreto pro irského dramatika Endu Walshe či režiséra Johna Tiffanyho. Ocenění Tony převzal i představitel hlavní mužské role v muzikálu Steve Kazee.

V emocionální děkovné řeči vzpomenul svou matku, která letos o Velikonocích prohrála boj s rakovinou. Poděkoval svým kolegům a zvláště představitelce hlavní ženské role Cristin Miliotiové, která svou nominaci neproměnila. "Tento soubor a tato žena jsou nejtalentovanější a nejbáječnější lidé, se kterými jsem kdy pracoval," uvedl Kazee.

Naději na ocenění za svou hudbu naopak neměli Hansard s Irglovou, protože většina jejich hudby použitá v muzikálu již předtím zazněla ve filmu a nesplnila tak nominační kritéria. Na slavnostním předávání cen v divadle Beacon na Broadwayi se radovali tvůrci hudby muzikálu Newsies, který je rovněž adaptací filmu a jenž líčí stávku novinových kamelotů na konci 19. století.

Fotogalerie
4 fotografie