Jen co se hrdinové vrátili z odměny, o níž svým protivníkům povyprávěli, začalo na ostrově jedno strategické jednání za druhým. I přesto, že soutěžící stále netuší, kdy nastane ono očekávané sloučení, začínají napříč kmeny spřádat nová spojenectví. Iniciativy se promptně chopil například Otakar s Johankou nebo Luki a Kristýna, kteří mají velkou výhodu v tom, že ostatní netuší, že se znají z policejní služby.

Krátce nato čekal soutěžící souboj o odměnu. A i přesto, že se vyhladovělí Padouši necítili zrovna nejlépe, a to jak po psychické, tak fyzické stránce, podařilo se jim zvítězit. Poslední ránu zasadil Hrdinům po sérii dlouhých duelů Matěj, který celou hru za stavu pět ku jedné ukončil.

Zatímco na straně Padouchů panovala euforie, kmen jejich protivníků překvapivě oplýval úsměvy. To moderátora Ondřeje Novotného zarazilo a okamžitě žádal vysvětlení. „Já se v tý prohře zkrátka snažím najít něco pozitivního,“ obhajoval dobrou náladu Stanislav s tím, že doufá, že se atmosféra na ostrově, který teď kmeny společně sdílejí, zlepší.

Video
Video se připravuje ...

Survivor 2026: Hru opustila Bety TV Nova

 

Pak už následovala vybojovaná odměna, a to ne jen tak ledajaká. Padouchy totiž čekala pořádná hostina plná italských lahůdek doplněných o bílé víno. Autentickou italskou atmosféru navíc dokreslovalo červenobílé prostírání a svíčky. „Měl jsem asi čtyři druhy těstovin. Nejradši bych se v nich koupal, ale díky nim jsem zpátky ve hře,“ radoval se Otakar.

S dalším dnem přišel další souboj. „Padouši i Hrdinové čekají na sloučení, ale místo toho pro ně mám souboj o imunitu,“ prohlásil Ondřej předtím, než složitou hru zahájil. Už od počátku se dařilo spíše Padouchům. Když jim však postavenou pyramidku sfoukl vítr, dostali Hrdinové jedinečnou šanci ztrátu dohnat. Nakonec jim ale stavba taktéž spadla, a souboj tak definitivně prohráli.

I když je poměr sil už nyní nevyrovnaný a Hrdinové jsou v oslabení pět ku osmi, musí znovu zamířit na kmenovou radu. A jedno je jisté, ještě před ní se rozjedou divoké strategie. „Uvidíme, jestli nás do toho Hrdinové nechají taky trochu promluvit,“ okomentovala prohru protivníků Sára s tím, že i před blížícím se sloučením očekává, že se Padouši pokusí do hlasování soupeřů zasáhnout.

Fotogalerie
56 fotografií