Okamura se po 9 letech dočkal: Přijal pozvánku k Moravcovi!

Autor: ČTK, simao - 
27. února 2026
10:42

Předseda Poslanecké sněmovny a vládního hnutí SPD Tomio Okamura přijal pozvání do debatního pořadu České televize Otázky Václava Moravce (OVM). Na dotaz ČTK to dnes potvrdila jeho mluvčí Lenka Čejková. Okamura dostal pozvánku do OVM po devíti letech, uvedl server Médiář. Podle webu se má debata odehrát 8. března. Okamura si opakovaně stěžuje, že ho ČT do tohoto pořadu nezve. Loni se tím zabývala i Rada České televize a radní tehdy uvedli, že může jít o porušení demokratické soutěže politických stran.

Generální ředitel ČT Hynek Chudárek loni v listopadu členům televizní rady řekl, že Okamura byl do OVM pozván naposledy v roce 2017. „Jsem toho názoru, že dlouhodobou nepřítomností Tomia Okamury nedocházelo k naplňování zásad vyplývajících z kodexu ČT,“ řekl tehdy Chudárek.

Mediář s odvoláním na zdroj z televize napsal, že ČT pozvala i dvě předchozí předsedkyně a jednoho bývalého předsedu Sněmovny, tedy Miroslavu Němcovou (ODS), Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a Radka Vondráčka (ANO).

Mluvčí České televize Michal Pleskot dnes ČTK sdělil, že informace o složení hostů poskytne až v pátek před nedělním vysíláním. Pekarová Adamová podle serveru pozvání přijala. Nynější senátorka ODS Němcová na dotaz ČTK potvrdila, že pozvání přijme. 

Moderátor Moravec loni ve vyjádření pro Aktuálně.cz uvedl, že „ani v zákoně, ani v kodexu se sousloví 'předseda politické strany či hnutí' vůbec nevyskytuje. Píše se tam o názorových a politických proudech ve společnosti a článek 6.2 zcela jasně hovoří o vyváženosti vysílání jako celku“.

Video  Václav Moravec promluvil v Hráčích: Kolik doopravdy bere a proč povolal na ČT právníky?  - hrc, GenLive/Blesk, Vera Renovica
Video se připravuje ...

Ras Putin ( 27. února 2026 18:32 )

To jistě chápe a také o ní píše, stejně jako ty. 😁

Jana Krasenská ( 27. února 2026 16:03 )

Duo Okamura - Vondráček je zárukou "zábavy" - ale Okamura se aspoň veřejně znemožní. Moravec ho nechá blekotat a odejde. Pak se vypnou kamery, zhasne se... 😃

Patri Malý ( 27. února 2026 15:07 )

Moravce ještě nevyhodili??? Úžasné...

Jan Jan ( 27. února 2026 15:01 )

Chtějí z diskuzního pořadu udělat, reality show ? Diskutovat s chronickým lhářem , je pod běžnou úroven, okamura měl dostat pozvánku na psychiatrii, ne panu k Moravcovi

1pravda1 ( 27. února 2026 14:12 )

chacha - že ho Moravec pozve - tak to neznamená, že nebude více dávat slovo svým oblíbenkyním Milce a paní Svetrové

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa