„Zasahující posádky u pacienta zjistily popáleniny až třetího stupně na více než osmdesáti procentech povrchu těla včetně obličeje a popálení dýchacích cest,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
Protože měl ohněm sežehnutý poškozenou kůži i žíly, nemohli mu léky a infuzní roztoky vpravovat do těla jinak, než přímo do kostní dřeně.
Záchranáři muže uvedli do umělého spánku. „Poté byl letecky transportován na Popáleninové centrum do Fakultní nemocnice v Ostravě. Muž byl tamním zdravotníkům předán v kritickém stavu," dodal Humpl.
Horká sekačka je riziko
„Při manipulaci s benzinem a obecně hořlavinami je důležité se vyvarovat otevřenému ohni. Rizikem je i nalévání paliva do horké sekačky nebo jiného stoje. Pokud se při doplňování nádrže potřísníte hořlavou tekutinou, je vhodné se převléct, během práce hrozí vznícení oděvů,“ radí hasička Kamila Langerová.
VIDEO: Reportérka ČT Kristýna Posekaná se za jizvy nestydí.
Reportérka ČT Kristýna Posekaná se za jizvy nestydí: Lékaři mě táhli po zemi, přišel zánět! Pak mě leptali kyselinou Sandra Novotná