Dětská prostituce a zneužívání v Předlicích? Ostrá slova primátora, kdo za to může!

Autor: sgr - 
2. června 2025
09:40

Německý deník Bild popsal Předlice jako místo bezpráví, kde se sexuálnímu zneužívání mají podřizovat i malé děti. Česká strana se proti tvrzením ostře ohradila. Policie zdůrazňuje, že v oblasti aktivně pracuje, a hejtman ústeckého kraje Richard Brabec připomněl, že mezi zákazníky figurují převážně cizinci z Německa.

Po nedávné reportáži německého deníku, která vykreslila Předlice jako zónu bídy, diskriminace a sexuálního vykořisťování dětí, se téma znovu dostalo do středu pozornosti. Podle Bildu se v této části Ústí nad Labem prodávají nezletilé dívky a v ulicích údajně chybí jakákoli policejní přítomnost. 

Primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO) však takovou interpretaci odmítá. „Když už tedy deník Bild tvrdí, že jsme cílovou destinací pro zájemce o dětskou prostituci, tak si řekněme, že přibližně 95 procent těch, kteří ji využívají, jsou občané Spolkové republiky Německo,“ uvedl ostře pro server CNN Prima News

Video  Dětská prostituce ve vyloučených lokalitách odhalena.  - PČR
Video se připravuje ...

Ředitel ústecké policie Jindřich Holeček zároveň upozornil, že kritika z německé strany je přehnaná a neodpovídá realitě. Podle něj se kriminalisté v oblasti Předlic pohybují denně. Nasazeni jsou čtyři specialisté na trestnou činnost, operativní tým i dvojice vyšetřovatelů. Mnohé z nahlášených případů se přitom nakonec nepotvrdí, což poukazuje i na nutnost důkladného ověřování každého podnětu.

Problém dětské prostituce má řadu vrstev a nelze ho řešit jednoduchými prostředky. V oblasti dlouhodobě působí preventivní programy. 

„Vyzýváme kamionisty, aby upustili od tohoto jednání. Na druhou stranu, pokud ta prostitutka chce aktivně přicházet za svým zákazníkem, tak jí v tom můžeme jen velmi těžko zabránit,“ dodal primátor.

K výraznému zájmu o dění v Předlicích přispěla i kauza Jana V. (50) z Ústecka. Podle vyšetřovatelů si měl do pronajaté garáže vodit nezletilé dívky ve věku od deseti do sedmnácti let a sexuálně je zneužívat. Za styk jim údajně dával peníze nebo sladkosti. Soud by o jeho osudu mohl rozhodnout už během června.

tukabel tukabel ( 2. června 2025 11:04 )

Ty jsi zase na pervitinu viď?

Kartel Zeman-Babisch ( 2. června 2025 10:34 )

Nedávný průzkum ukázal, že voliči ANO jsou většinou bez vzdělání s maturitou, chudší a tak cena pouhých 10 euro za sex s nezletilou je pro ně přijatelná.

Kesitnarf Satim ( 2. června 2025 10:12 )

On ale žádný Němec neví o koho se jedná. Proto jsou jakoby šokováni.
On ale každý Čech ví o koho se jedná a ví že s tím se fakt hnout nedá už stovky let.

Dušan Hroneš ( 2. června 2025 10:01 )

Brabec z ANO StB prodal charakter za míň 🤪😂😏😂

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání