„Vydrželo mi to jen pár dní a pak jsem viděla, co se v té naší politice děje, a řekla si, že do toho musím šlápnout. Vždyť čtvrt století nic jiného nedělám a neumím tak dobře,“ řekla Blesku Nora, která před časem spustila svůj vlastní digitální projekt Nora.
„Začínám a pomalu sbírám odběratele. Náklady na techniku byly v řádu několika tisíců, mám malou kamerku, která nestála ani 15 tisíc korun, a sama sobě jsem kostymérkou a vizážistkou. Ještě když jsem byla v České televizi, sledovala jsem digitál a je to podle mě cesta budoucnosti, kterou se budou živit lidi, co pracují s videem, takže jdu tou cestou. Neuvažovala jsem nastoupit do podobného média, jakým je Česká televize, vydala se touhle a nelituji toho. Za ten půl rok jsem se technologicky posunula tak o jedno století, “ má jasno Fridrichová.
Nora Fridrichová po konci v ČT: Úvahy o konci kariéry! Markéta Reinischová, Lukáš Červený
Projekt, který se vysílá na YouTube a předplatitelské platformě HeroHero, je teprve na startu, takže se nabízí otázka, zda už je výdělečný.
„Vydělávám, jako na začátku, prodělečná zatím nejsem. Chci zdůraznit, že stojím na začátku a teprve buduji svou digitální identitu, a jestli se mi to povede, se teprve ukáže za několik měsíců,“ říká moderátorka a publicistka, která odmoderovala křest knihy svého kolegyJiřího Hynka s názvem Ruský Klondike v Česku.