Čtveřice obžalovaných se měla dohodnout na tom, že poškozeného vylákají z jeho kanceláře a naberou k sobě do auta, kam si měl podle obžaloby nasednout dobrovolně. Jan Strach za volantem měl pak ve svém BMW zamířit na odlehlé volné prostranství u Libeňského mostu.
Už po cestě po poškozeném měli požadovat přihlašovací údaje k účtu, který byl Strachovi trnem v oku. Přihlašovací údaje jim měl poškozený vydat až pod nátlakem, píše se v obžalobě. „Když dojeli k Libeňskému mostu, kde jej Lukas N. silou vytáhl z auta a Ž. mu dal několik ran do obličeje. Lukas N. si poté vyfotil jeho občanský průkaz. Poškozenému dále vyhrožovali, že jej svléknou a natočí na internet,“ uvádí obžaloba. Poškozený jim měl údaje následně vydat.
U poškozeného se podle jeho právního zástupce rozvinula posttraumatická stresová porucha. Trpí podle něj psychickými problémy a po obžalovaných požaduje náhradu nemajetkové újmy ve výši 3,5 milionu. Obžalovaní svou vinu v úterý u soudu odmítli.
Obhájce Jana Stracha má za to, že obžaloba stojí čistě na výpovědi poškozeného, který podle něj řadu skutečností zveličuje a nebo si je podle něj přímo vymýšlí. „Obžaloba je velmi jednostranná, selektivní, má nepodložená tvrzení. Ten děj dotváří tak, aby vytvářel jistý příběh, ale takto se to nestalo. Do obžaloby se nedostalo nic, co by bylo ve prospěch obžalovaných. Je založená pouze na tvrzení poškozeného,“ nechal se slyšet.Nepopřel, že se 27. března skupina skutečně sešla. „Nepopíráme, že došlo k předání účtu. Popíráme, že existovala dohoda s cílem nedobrovolného poskytnutí těchto údajů. Šlo o to, že poškozený a jeho kamarád, provozovali účet, který nejen parodoval, ale parazitoval na síti The Mag, kterou Ž. a Jan Strach provozují,“ uvedl. Advokát uznal, že se dá podobný účet považovat za parodii, podle něj však hranice parodie jeho aktivity dalece překračovaly. Poukázal na to, že parodický účet s názvem The Cap používal identické logo, stejnou grafiku a také prodával propagační předměty.
Jan Strach už jako velmi mladý točil videoklipy pro řadu hudebníků, spolupracovali s ním například Yzomandias, Rytmus, Ektor, Ben Cristovao či Jan Bendig. Je také majitelem média The Mag - právě ten měl být terčem parodie poškozeného.