Za oponou je krátkometrážní seriál o deseti epizodách trvajících cca 12-16 minut. Za jeho vznikem stojí režisér Dan Pánek a scénárista Jakub Dušek.

Jedná se o vtipně pojatý příběh plný trefných hlášek a narážek na fungování divadla „za oponou“. Krátká stopáž splnila svůj účel tak, aby byl seriál Za oponou svižný a zábavný. Hynek Čermák ztvárnil jednu z hlavních rolí nadšeného ředitele divadla Petra Kaluži, který nově nastoupí do zapadlého divadla Blancharde v Praze. Je plný motivace a nových nápadů, jak divadlo dostat z ubohého stavu, v němž se nachází, ale také zlepšit stav celého uměleckého souboru. Tady ovšem narazí. Herci i ostatní zaměstnanci divadla nesdílejí jeho nadšení, ani nemají potřebnou motivaci, a tak vznikají situace plné humoru, které v seriálu Za oponou diváka tolik baví.

Za Oponou je ale plný dalších známých jmen, mimo jiné v něm excelují Kamil Halbich, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová, Simona Babčáková ..., ale i vedlejší role jako např. ta Pavla Rímského určitě stojí za zmínku. Byť je hodně vedlejší, v seriálu velmi významná.