Zeman trpí demencí a narcismem, pustil se do prezidenta vydavatel Přítomnosti

Autor: ČTK,zst - 
2. 3. 2016
19:49

Vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský přivítal nepravomocný rozsudek, který konstatoval nepravdivost tvrzení prezidenta Miloše Zemana ohledně fascinace novináře Ferdinanda Peroutky nacistickou ideologií. Zeman loni uvedl, že právě v Přítomnosti zveřejnil Peroutka článek „Hitler je gentleman“.

„Jako vydavatel Přítomnosti konstatuji, že rozsudek je namístě. Článek v Přítomnosti, v němž podle Zemana Peroutka řekl, že ‚Hitler je gentleman‘, prostě nikdy neexistoval, neexistuje a existovat nebude,“ napsal neurolog Martin Jan Stránský v prohlášení k dnešnímu nepravomocnému rozsudku.

A připojil také svůj profesní pohled na věc. „Z pohledu neurologického je Zemanovo urputné odmítání omluvit se a rozhodnutí odvolat se proti rozsudku jasným důkazem poruchy paměti, tedy i demence, která je podpořena jeho narcistickým sklonem,“ nešetřil lékař hlavu státu.

Prezidentův mluvčí reagoval na četnou kritiku příspěvkem na sociální síti. Takzvaní odborníci podle něj otravují ovzduší.

Z prezidenta se stává pacient, který není schopen uznat, že omluva může být konstruktivní a krásná věc,“ dodal také Stránský.


Zeman loni koncem ledna na konferenci k 70. výročí osvobození Osvětimi Let My People Live připsal demokratickému novináři Ferdinandu Peroutkovi nejen autorství zmíněného článku, ale také výrok ‚Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky‘.

„Jeden z největších českých novinářů Ferdinand Peroutka uveřejnil v prestižním časopise Přítomnost článek s titulkem ‚Hitler je gentleman‘. Tentýž novinář po mnichovské dohodě napsal: ‚Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky‘,“ řekl tehdy doslova Miloš Zeman.

Zatímco článek se nenašel ani poté, co vypsal prezident stotisícovou odměnu pro veřejnost, pozdější citace skutečně existuje. Autorem výroku je ovšem podle historiků nikoliv Peroutka, ale otec současného vydavatele Přítomnosti, někdejší poslanec a prvorepublikový novinář Jan Stránský, který odešel po roce 1948 do exilu.

Co na verdikt soudu řekla vnučka Ferdinanda Peroutky, která se se Zemanem soudí? Podívejte se na video:

Video Terezie Kaslová, vnučka Ferdinanda Peroutky, v rozhovoru pro Blesk.cz poté, co soud rozhodl o omluvě Miloše Zemana. Co řekla? - Petr Soukup, Jaroslav Šimáček

Doporučujeme
Samo ( 23. září 2016 12:55 )

Zeman je to nejhorší, co nás mohlo potkat na prezidentském postu. Nejenom, že je patolízal Putina, ale prodal ruský dluh neznáme ruské agentuře za zlomek ceny ještě v době, kdy byl premiérem vlády. A za totéž prodal všechny velké banky. Zavedl exekutorské vymáhání dluhů, které se zvrhlo k odírání těch kvůli kterým nemělo být původně vůbec určeno. Ve funkci prezidenta se chová jako mistr světa a okolí a ve světě je na ostudu a pro smích. A že trpí demencí, to je pravda a vyhlášený neurolog musí věděr na rozdíl od vás všech o čem mluví.

georg7 ( 3. března 2016 20:55 )

Stransky , vis to , ze jsi K.O.K.O.T ???

rentierskej ( 3. března 2016 11:24 )

no jo, dřív nebo později se to může stát každému. (ale popravdě: jsou tací, co se sice nepochcávají - alespoň ne na veřejnosti, ale zato jejich názory, NÁS VŠECHNY, tj. evropu i svět - brzy přivedou do OBROVSKÝCH SRA/ČEK). takže: ať se klidně pochcává dál; to NIKOMU neubližuje a neškodí).

balika ( 3. března 2016 11:17 )

je zarážející, že kdejaká pšunda, jako ty si otírá hubu o prezidenta

repelos ( 3. března 2016 09:24 )

a jak dlouho budeme dřít na ty zku.rvené pijavice v senátu? a proč je tolik poslanců. jsme mrňavá země-polovička by bohatě stačila.cig.oši a tahle sebranka nás stojí ročně miliardy. jsme národ pitomců,co si nechají sr.át na hlavu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa