Takhle si své turné metalová hvězda Randy Blythe nepředstavoval. Koncertní šňůru mu přerušila policie hned na pražském letišti. Byl obviněn ze zabití českého fanouška Daniela N. (†19). Ten zemřel dva týdny poté, co ho Blythe při koncertu v pražském klubu Abaton v květnu 2010 shodil z pódia. Divoký metalista v sobotu dopoledne stanul před soudem. Ten rozhodl o uvalení vazby! Je zde totiž velké riziko, že by Blythe mohl odjet z Česka.

Soud však kromě vazby stanovil také kauci, která činí 200 000 dolarů (4 miliony korun). Jedná se o roční příjem, který Blythe přiznal. Jelikož je víkend a většina bank má zavřeno, bude se Blythe moci vyplatit nejdříve v pondělí. Ve vazbě si tak posedí nejméně ještě dva dny.

Blythea zastupovali dva právníci. Advokát Vladimír Jablonský považuje postup policie za neseriózní. "Klient dva roky vůbec netušil, že po pražském koncertě někdo zemřel," řekl Blesk.cz.

Video
délka: 03:38.56
480p 360p 240p

Frontman kapely Lamb of God u soudu, který ho poslal do vazby Jan Doležal

K soudu dorazil zpěvák, který na pódiu vypadá jako krvelačné monstrum, krátce před 10. hodinou v doprovodu eskorty. V soudní síni byl krotký jako beránek. Na očích měl dioptrické brýle, kšiltovku s americkou vlajkou si položil vedle sebe na lavici v soudní síni. Měl na sobě oblečení, v kterém do Prahy přicestoval - maskáčové kraťasy a mikinu. Ze skejťáckých bot mu z bezpečnostních důvodů v cele předběžného zadržení vyjmuli i tkaničky.

Jeho druhý právní zástupce Martin Radvan naznačil směr, kterým se bude ubíhat obhajoba. Řekl, že to byla ze strany metalové hvězdy obrana.

Divoký metalista byl ve středu večer na Ruzyni zatčen kvůli rvačce, po které zemřel devatenáctiletý fanoušek. Blythe ho totiž surově skopl z pódia a mladík zemřel po 14 dnech na krvácení do mozku.

 

Fotogalerie
11 fotografií