Studenti v Brně sledují přednášky z postele!

Proděkan Růžička ukazuje osobní počítač, který má k dispozici každý student. Na zařízení lze simulovat například i veškeré technologie, jaké používají počítače v autech nebo domácích spotřebičích. I to je na brněnské škole zcela ojedinělé.
Autor: mh - 
9. 3. 2009
15:04

Nechce se ti na přednášku? Nemusíš. Stačí se uvelebit v posteli, uvařit si kávu a v pravý čas zapnout monitor. Přednášející vstoupí prostřednictvím obrazovky v přímém přenosu i s vědomostmi až do soukromí studentova pokoje.

S novým programem komfortu pro studenty přišla jako první Fakulta informačních technologií v Brně. "Jde o tzv. streaming, tedy sledování on-line přednášek z domova. V našich podmínkách je to zatím v síti školy a kolejí pro studenty. Tento systém už funguje na některých školách v zahraničí a velmi se osvědčil," říká Richard Růžička, proděkan pro vzdělávací činnost.

Studenti však kupodivu tuto vymoženost, ani fakt, že účast na přednáškách není povinná ani kontrolována, nezneužívají. "Oceňují hlavně možnost, že si mohou přednášku uloženou v paměti počítače kdykoli znovu pustit a všechny písemné projevy kantora v ní mohou mít i v tištěné podobě. Před zkouškou je to výborné při opakování," doplnil proděkan.

Ovšem, jak doplnil profesor Jan Maxmilián Honzík, z nové metody mají obavy někteří přednášející. Především ti nudnější mají strach z nedostatku živých posluchačů a poloprázdných učeben. "Uvědomují si, že nezájem o jejich přednášky se může časem odrazit i v hodnocení," vysvětlil Honzík.

Na fakultě studuje nyní přes 2 500 studentů devět oborů. Snahou fakulty je získat větší procento žen pro informační technologie.

Proděkan Růžička ukazuje osobní počítač, který má k dispozici každý student. Na zařízení lze simulovat například i veškeré technologie, jaké používají počítače v autech nebo domácích spotřebičích. I to je na brněnské škole zcela ojedinělé.Proděkan Růžička ukazuje osobní počítač, který má k dispozici každý student. Na zařízení lze simulovat například i veškeré technologie, jaké používají počítače v autech nebo domácích spotřebičích. I to je na brněnské škole zcela ojedinělé. | 

Proděkan Růžička ukazuje osobní počítač, který má k dispozici každý student. Na zařízení lze simulovat například i veškeré technologie, jaké používají počítače v autech nebo domácích spotřebičích. I to je na brněnské škole zcela ojedinělé.

Doporučujeme
rupikulko ( 5. prosince 2011 18:00 )

Ja bych rekl, ze FITkit deifinici PC docela dobre vyhovuje. Mikrokontroler MSP430 je pouze jeho casti, takze mimo misu budes spise ty. Nebo tvrdis, ze si tenhle clanek ctes na procesoru?

testovacitest ( 10. března 2009 12:36 )

http://img12.imageshack.us/img12/5889/fitkit.jpg

nickrabit ( 10. března 2009 01:55 )

citace: "Proděkan Růžička ukazuje osobní počítač, který má k dispozici každý student. Na zařízení lze simulovat například i veškeré technologie, jaké používají počítače v autech nebo domácích spotřebičích" ............. Nevim nevim jestli pojmenovavat mikrokontroler FITkit na oborazku jako osobni pocitac neni asi uplne vhodne, spis je to tedy uplne mimo misu...... autorovi doporucuji neco malo pocteni o tom, co ma vlastne na obrazku..... http://merlin.fit.vutbr.cz/FITkit/

nickrabit ( 10. března 2009 01:44 )

Jsem studentem 4. rocniku teto fakulty a dle meho nazoru prispiva streaming a zaznamy prednasek vyrazne ke kvalite vyuky jako doplnek ke tradicnim skriptum. Sam chodim na vetsinu prednasek, ale opakovani je matkou moudrosti a tak nektere prednasky, ktere se venuji obtiznejsi problematice neni na skodu videt vicekrat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa