Švédsko: 4 mrtví po očkování proti prasečí chřipce

Švédské úřady prošetřují celkem čtyři případy úmrtí osob, které se nechaly očkovat proti tzv. prasečí chřipce.
Všechny čtyři osoby zemřely nedlouho po očkování, ale přímá souvislost jejich smrti s vakcínou proti nemoci označované jako A(H1N1) dosud nebyla prokázána.
Úřad pro dohled nad léčivy Läkemedelverket naposledy informoval o případu 90leté ženy, která zemřela v pátek jen několik dnů poté, co se nechala očkovat. Ve stejný den byl ve Švédsku zveřejněn i případ další, 74leté ženy, u níž od očkování uplynuly čtyři dny. Vzhledem ke svému srdečnímu onemocnění žena náležela ke skupině rizikových pacientů.
Dalšími dvěma prošetřovanými případy jsou úmrtí 50letého muže, který trpěl srdečním onemocněním a zemřel několik hodin po očkování, a smrt ženy s vážnou svalovou nemocí. Zemřela dva dny po očkování.
Prokazatelně zatím ve Švédsku na tzv. prasečí chřipku zemřely dvě osoby. Podle údajů Světové zdravotnické organizace WHO bylo přitom v polovině října ve světě oznámeno 399.232 případů nákazy prasečí chřipkou a 4.735 případů úmrtí na tuto nemoc.
Švédsko je jednou ze zemí, která nakoupila vakcínu pro celou svou devítimilionovou populaci. Očkování není povinné, avšak úřady je doporučují i těm, kteří nenáleží k rizikovým skupinám.
lekari meli pravdu,ze vas svagr zemrel na srdce,ale uz nerekli,co se stalo,nebo co bylo podnetem,ze srdce nevydrzelo.V jedne diskusi jsem psala o me zname,ktere zemrel syn,v te rodine,kdysi byla pandemie.Proto jak jsem jiz psala nize,tady zadne ockovani na praseci chripku,jedna pandemie uz stacila.Kdyz ten chlapec zemrel,lekari rekli,ze mu prasklo srdce,srdce nezvladlo ten napor.On byl nositelem viru.U toho chlapce to zjistili v detstvi,kdyz z niceho nic zacal mit horecky.Nikdo si nemyslel,ze by drive pandemie,mohla mit vliv i az do dalsi generace.Co jsem mela moznost se dozvedet,ze na pandemii umiralo nejvice muzske populace.