V popelářském oblečení přišla na náměstí Svobody německá skupina Groove Onkels. Před morovým sloupem předvedla, že se popelnice, kyblíky nebo lahve s vodou mohou rychle změnit v rytmické i melodické nástroje.
Ze žlutého kabrioletu zahrálo na Jakubském náměstí sesterské duo TBeeGirls. "Nabíjí nás to, když jsme zničené, například ze školy nebo práce. Lidé nám dodávají energii," řekla ČTK o pouličním muzicírování Tamara Baňková z TBeeGirls.
Dvaadvacetileté sestry hrají na kytaru a housle, obě zpívají. "Hrajeme spolu takto asi čtyři roky, naše první vystoupení bylo na ulici," doplnila Tatiana Baňková. Reakce prý bývají většinou pozitivní. Akci nazvanou Bezuliční busking připravila pro Maraton hudby Kateřina Šedá, umělkyně oceňovaná za komunitní umělecké projekty ve veřejném prostoru.
Maraton hudby potrvá do neděle. "Od loňského pilotního ročníku vyrostl do největšího letního městského hudebního festivalu. Město se na tři dny promění v obří scénu, na které se budou prolínat koncerty všech hudebních žánrů s divadelními či akrobatickými performancemi v podání českých i zahraničních umělců," uvedla Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra města Brna, které festival spolupořádá.
Dnes je na programu také jazzový maraton v Sono Centru, na Špilberku zahraje formace Blackmore ́s Night. V sobotu se hrad bude otřásat pod přívalem balkánské hudební energie díky projektu Špilberk Balkannn!
Celé tři festivalové dny mají Brňané šanci zhlédnout exkluzivního hosta Maratonu, belgicko-francouzský soubor nového cirkusu Collectif Malunés, který sbírá úspěchy po celé Evropě. V šapitó postaveném v areálu Hněvkovského třikrát předvedou působivou podívanou s titulem Šťastně až na věky.