Děti dostanou u vstupu platební kartu s malým virtuálním kapitálem. "Se svou platební kartičkou mohou vydělávat tím, že plní úkoly nebo odpovídají na otázky," řekl Sulženko. Návštěvníci si například v centrální bance vyrobí svou vlastní bankovku, v muzeu mohou zkusit udělat otisky historických mincí, vyzkoušejí rýžování zlata. Peníze mohou utrácet v obchodě nebo je věnovat na charitu. V další části se ale také dozvědí, jaké to je peníze nemít a ocitnout se na ulici nebo naopak, že žít ve zbytečném luxusu nemá smysl. "Dozvědí se ale také, že ne všechno se dá za peníze koupit. Je tady zóna, kde na peníze mohou zapomenout a přečtou si komiksy nebo vypráví vtipy," popsal Sulženko.

Výstava je členěná jako město, v jednotlivých domech se odehrávají různé činnosti. Kromě interaktivních expozic jsou na výstavě i skutečné cenné exponáty zapůjčené například ze Západočeského muzea.

Celá expozice je určená k tomu, aby děti získávaly praktické a užitečné informace o správě peněz. "Učí se investovat, obchodovat na burze, co je to hypotéka, co je to úvěr, i třeba to, že vzít si takovou půjčku není snadné a musí šlapat dlouho na kole, aby pochopily, že to stojí potom hodně energie úvěr splatit," přiblížil Sulženko.

Expozice je putovní. Vznikla z podnětu Skupiny Erste a vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni ve spolupráci s dětským muzeem FRida&freD v Grazu. Do Plzně ji spolu s DEPO2015 přinesla Česká spořitelna.