"Obě představení se konají tradičně ve zřícenině hradního paláce. Opět se do představení zapojí obě věže, samozřejmostí je i to, že herci hrají mezi diváky v uličce. V hradním paláci je výborná akustika a kolem hradu je absolutní klid, takže představení se hrají naživo bez jakékoliv aparatury", řekl kastelán.

Jedinečnost Kašperku, založeného Karlem IV. a později jen minimálně přestavovaného, nabízí podle kastelána ideální gotické kulisy. Herci tak ani nevozí žádnou scénu. Režisér Jakub Špalek navíc hrad důvěrně zná, rozumí mu a hry aranžuje přesně pro hrad, řekl Svoboda. Atmosféru představení podle něj umocňuje také naprosté okolní ticho, přerušené jen houkáním sovy nebo šuměním větru. Do představení se někdy zapojí i šumavská příroda - hradní palác nemá střechu, takže do hry může zasáhnout vítr, bouřka a déšť. Diváci ale už zažili na Kašperku také hustou mlhu, která zavalila palác, přelety netopýrů nebo jasnou hvězdnou oblohu se záblesky padajících meteoritů.

Na večerní divadelní představení diváci musejí k hradu dojít pěšky. Buď od parkoviště 1,2 kilometru dlouhou osvětlenou lesní cestou nebo s baterkami tříkilometrovou procházkou z Kašperských Hor.