Filmař, jehož krátkometrážní tvorba byla oceněna na festivalech v Locarnu a Sundance, v tomto svém snímku přiblížil pohnutý osud nejznámější novodobé italské básnířky Antonie Pozziové (1912 až 1938). Náležela k ženám, které se rozcházely s dobou, v níž žily. Neschopnost přizpůsobovat se normám a touhu žít naplno vkládala do svých básní, v poezii hledala únik před realitou i před vlastním složitým nitrem a citovým životem. Její tvorba zatím do češtiny přeložena nebyla.
"Když jsem poprvé četl tyto básně, pochopil jsem, jak velká příležitost to je zachytit na plátně portrét její i jejího umění," uvedl o básnířce.
Pozziová psala básně od 16 let. Film líčí její rodinné prostředí, nešťastnou gymnaziální lásku k profesorovi i vztahy s mladými radikály v Miláně v době fašismu. Vnitřní drama, jímž se Antonia trápila, vyvrcholilo v prosinci 1938, kdy v pouhých 26 letech spáchala sebevraždu.
Ferdinando Cito Filomarino vystudoval filmovou vědu na univerzitě v Boloni. Jako asistent režie spolupracoval na filmu Luky Guadagnina Io sono amore (Jsem láska), který měl úspěch v Americe. Sám natočil krátký film Diarchia (2010), v němž hraje řada známých mladých italských a francouzských herců a za nějž získal Zlatého leoparda za debut v Locarnu 2010 a Zvláštní uznání na Sundance 2011.
Italskou kinematografii zastupuje ve Varech 12 snímků. V soutěži dokumentů je to dokudrama Palio z prostředí drsného dostihu na neosedlaných koních.
Mezi fanoušky je mimořádný zájem o vstupenky na nový snímek Paola Sorrentina Mládí, který měl mimořádný ohlas v Cannes. Vznikl v koprodukci s Francií, Švýcarskem a Británií. V závěru festivalu ho uvede Harvey Keitel, který se v něm objeví s Michaelem Cainem.