Večer otevřela skladba Love For Sale, poté hudebníci uvedli mimo jiné skladby Mercy, Mercy, Mercy, Groovin´Hard, Keep The Customers Satisfied i Channel One Suite, která ještě před přestávkou zvedla publikum ze sedadel.
Loni v květnu jeden z "absolventů" tohoto tělesa americký trumpetista Bobby Shew, který dnešním večerem provázel, vzkřísil legendu 60. let. Povolal všechny žijící členy a sklidil uznání hudební scény. Celkem pět pamětníků si přizvalo současnou bubenickou hvězdu Steva Smithe, jehož dlouhá sóla i dnes okouzlovala pražské publikum a připomínala nezapomenutelného Riche.
V orchestru usedl také trumpetista Jan Hasenöhrl, šéf Českého národního symfonického orchestru, který před 19 lety naopak založil ansámbl svatého Blažeje. Zároveň také pořádá pražské Proms. Shew dnes řekl, že se s ním dohodl, že úspěšný jazzový projekt představí i v Praze. "Věřím, že se vám bude líbit, protože jsme na něm tvrdě pracovali," uvedl na začátku koncertu.
Kapelník původního legendárního Buddy Rich Bigband, bubeník Buddy Rich (1917-1987), hrával s Frankem Sinatrou, Louisem Armstrongem, Ellou Fitzgeraldovou i v hollywoodských filmech. Ve své době patřilo těleso k nejuznávanějším jazzovým orchestrům světa, tehdy zavítalo i do Prahy.
Skladby, které dnes za nadšeného ohlasu publika zazněly, provedly nebo nahrály různé Richovy kapely. Ve druhé části koncertu uvedli muzikanti například skladby In A Mellow Tone (Duke Ellington), Loose, Dancing Men a také závěrem slavnou West Side Story od Leonarda Bernsteina. Po ní následovaly dlouhé potlesky vstoje a přidaná závěrečná část této skladby.
Soukromá hudební přehlídka Prague Proms nabídne večery doplněné filmovou projekcí, jako například Disney’s Fantasia, Ben Hur nebo Hollywood Night. K nejočekávanějším ovšem patří recitál slavné operní pěvkyně Anny Netrebkové, která zazpívá 10. července v Obecním domě.