Zveřejněné podpory se týkají převážně firem, které už v Ústeckém kraji podnikají. Jsou to zejména investoři v průmyslových zónách na Chomutovsku, Mostecku, Lounsku a Litoměřicku.

Labe Wood plánuje investovat 2,7 miliardy korun do výstavby pily ve Štětí. Společnost obdržela rozhodnutí o příslibu investiční pobídky již v červnu 2014, ale projekt neuskutečnila. Na stejný projekt firma získala příslib pobídky znovu loni v březnu, tentokrát s vyššími investičními náklady.

Pobídky mají formu slevy na dani z příjmů firem, hmotné podpory na pracovní místo, hmotné podpory na školení a rekvalifikaci či hmotné podpory na pořízení dlouhodobého majetku.

Mezi podpořenými projekty je stavba výrobce automobilových kovových dílů Benteler v areálu u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Zaměstnat má společnost až 576 lidí. Benteler už má provoz v Rumburku na Děčínsku či v Chrastavě na Liberecku.

Výrobce kovových autodílů Gestamp Louny chce v průmyslové zóně Triangle rozšiřovat výrobu. Celková investice je 1,7 miliardy korun, počet nových pracovních míst má být 217.

Mezi dalšími společnosti, které získaly podporu CzechInvestu, je například hliníkárna Nemak u Mostu, Kabelovna Děčín Podmokly nebo výrobce kuchyňských dřezů Blanco, který plánuje stavbu továrny v zóně Joseph na Mostecku.

Příslib investiční pobídky od státu získalo loni v Česku 74 investorských projektů. Díky tomu by v celé zemi mělo vzniknout 8260 nových pracovních míst.

V roce 2016 podniky, které přilákala do Ústeckého kraje vládní agentura CzechInvest, přislíbily vytvořit 1949 nových pracovních míst a investovat měly víc než 24 miliard korun. V žebříčku krajů to byla vůbec nejvyšší celková částka.