Největší zájem podle něj byl o návštěvu Dlouhých strání, kterou si za prvních šest měsíců roku nenechalo ujít 26.990 turistů, meziročně o 35 procent více. Mluvčí připomněl, že s ohledem na umístění v chráněné krajinné oblasti je zde exkurze rozdělena na dvě části. Vedle prohlídky informačního centra, dolní nádrže a samotné elektrárny v nitru skalního masivu se nabízí i možnost návštěvy horní nádrže s výhledem na Jeseníky.
Dohromady přes 31.000 turistů navštívilo do konce června infocentra jaderných elektráren. Do elektrárny v Temelíně jich přišlo 16.319, do Dukovan 15.150. "Seznamujeme lidi s jadernou energetikou a technikou obecně, což je nesmírně důležité. Před spuštěním elektrárny navíc některé protijaderné organizace strašily negativním dopadem na turistický ruch. Teď se ukazuje, že je to právě opačně," uvedl člen představenstva a ředitel divize jaderná energetika ČEZ Bohdan Zronek.
ČEZ dodal, že nejoblíbenějším časem pro návštěvy elektráren společnosti zůstávají letní měsíce. Sezona začíná v květnu a červnu školními výlety a díky turistům a rodinným výletům plynule pokračuje až do září.
Kromě nejnavštěvovanějších elektráren mohou lidé mimo jiné navštívit také královéhradecké infocentrum zaměřené na obnovitelné zdroje energie (6491 návštěvníků za první pololetí), které je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák nebo přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice na Třebíčsku (6340 návštěvníků za pololetí).
Obvyklému prázdninovému náporu čelí podle ČEZ nyní také vodní elektrárny v oblíbených rekreačních lokalitách - šumavské provozy Vydra a Čeňkova pila (za pololetí 1928 turistů ), ve Štěchovicích (1682 turistů/pololetí) nebo na jihočeském Lipně (1586 turistů/pololetí).
Nejnavštěvovanější tuzemským turistickým cílem je pravidelně Pražský hrad. Od začátku letošního roku do konce července prošlo jeho branami přes 1,2 milionu platících návštěvníků.