Policista je obžalovaný z týrání bezdomovců: Teď dostal vyznamenání!

Strážníka město vyznamenalo i přesto, že čelí žalobě.
Autor: aba - 
9. 11. 2017
19:11

Strážník z Mladé Boleslavi Martin Roučka obdržel od primátora v pondělí vyznamenání za deset let služby. Jenže je zároveň obžalovaný z týrání bezdomovců, na kterých se měl podle obžaloby dopouštět nelidského zacházení.

Je vyznamenaný i obžalovaný. Martin Roučka si v pondělí na magistrát spolu s jedenácti kolegy došel pro vyznamenání od primátora. Cena vyjadřuje vděčnost  za oddanost policii a dostávají ji policisté po deseti, patnácti, dvaceti a pětadvaceti letech služby. Deset let má odslouženo i Roučka, jenže od roku 2013 podle obžaloby se škraloupem.

Mezi lety 2013 a 2016 měl podle státního zástupce spolu se svým kolegou Jaroslavem Bělským týrat bezdomovce ve městě. Společně je měli vozit na okraj města, kde je měli svlékat, brát jim boty a dokonce i bít. Podle informací serveru Lidovky.cz to bylo proto, aby v komunitě lidí bez domova vzbudili strach a donutili je město opustit.

„Obžaloba byla podána pro trestné činy mučení a jiné nelidské a kruté zacházení, zneužití pravomoci úřední osoby a vydírání,“ řekl k případu soudce mladoboleslavského okresního soudu Martin Moc. Vznikla tak situace obžalovaného a zároveň vyznamenaného policisty, která budí rozpaky.

Primátor Raduan Nwelati si myslí, že vyznamenat Roučku bylo na místě. „Pan primátor tímto způsobem děkuje zaměstnancům městské policie za odpracovaná léta ve službě. Protože je pan Roučka u městské policie zaměstnán 10 let, byla tato skutečnost oceněna v jeho případě stejně jako u jakéhokoliv jiného strážníka,“ vzkázala Šárka Charousková, mluvčí magistrátu.

Roučka stane před soudem už ve čtvrtek. Ačkoliv jeho nadřízený Tomáš Kypta za svými muži pevně stojí a věří v jejich nevinu, podle předpisů je přeřadil na jiné oddělení, aby do uzavření případu nedocházelo k jejich kontaktu s občany. V případě uznání viny jim hrozí až deset let.

Video: Třikrát během půl roku nasadil život pro záchranu jiných. Brněnský hasič David Štoudek nyní obdržel vyznamenání Za statečnost.

Video Třikrát během půl roku nasadil život pro záchranu jiných. Brněnský hasič David Štoudek nyní obdržel vyznamenání Za statečnost. - Zdeněk Matyáš
360p

 

 

 

 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
singhaja ( 9. listopadu 2017 21:20 )

 TAK V TOM PŘÍPADĚ SI TO OCENĚNÍ OPRAVDU ZASLOUŽÍ

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud