Pirát silnic, který možná nevybžďoval poprvé, agresivní řidič a zamindrákovaný chlap. Takhle popisují Martina K. odborníci na dopravu a psychologii.  A jejich profil se shoduje i s výpovědí sousedů, kteří ho v jeho rodné Blatné dobře znají.

„Bydlel tu, ale odstěhoval se už před lety a domek se teď pronajímá. Znám dobře jeho babičku, která dělala prodavačku. Vzpomínám si, jak si stěžovala, že se vnuk moc nepovedl. Byly s ním jen trable, byl to takový sígr,“ říká sousedka z ulice v Blatné. Martin dokonce ani nemá žádné oficiální trvalé bydliště a pošta mu chodí na adresu Městského úřadu v Blatné, kam obvykle dostávají poštu hlavně bezdomovci. Doručenou korespondenci si ale nevyzvedával, podle pracovnice radnice snad ani jednou.

Případ je teď v Blatné námětem číslo 1. Ve městě stále bydlí jeho babička a zdá se, že Martin je tam známá firma. „Pamatuji si ho ze školy. Měl problémy, když začal pracovat. Zprostředkovával lidem zavedení internetu do bytů a pořádně se zadlužil. Měl několik přítelkyň a jejich rodiče pak spláceli jeho dluhy. A nešlo o nic malého, byly to stotisícové částky,“ vyjádřil se muž v hloučku na ulici, který situaci zrovna probíral.

Jeho babička, která v Blatné stále bydlí, ale o případu nic neví. S vnukem se vídá jednou za půl roku, a když naposledy mluvila s někým z rodiny, vnoučkovým kouskem se jí nikdo nepochlubil. Policie nehodu stále vyšetřuje, ale k dispozici má kamerový záznam z jednoho z vozů, na kterém je zachycen celý průběh nehody. Na něm je podle TV Prima vidět, jak řidič v BMW zprava předjede Octávii, která jede v levém pruhu a pak prudce zabrzdí. Řidič Octávie neměl šanci se nehodě vyhnout a do dvojice vozidel ze zadu ještě vjelo Audi.

Martin sedí od poloviny ledna ve vazbě a hrozí mu až patnáct let za mřížemi. Navíc vyšlo najevo, že na auto neměl sjednané ani povinné ručení, takže ho čeká úhrada škody a odškodného v řádech milionů korun. Podle jednoho internetového příspěvku, který varuje před BMW stejné poznávací značky, jako bylo to, které zavinilo nehodu, je navíc možné, že Martin na dálnicích vybržďoval ostatní řidiče častěji.

Fotogalerie
14 fotografií