Deník Mladá fronta Dnes totiž odhalil, že řidič M. K., který pochází z jihočeské Blatné, neměl k vozidlu sjednané povinné ručení. „Víme to poměrně krátce. Událost řešíme od pátku. Šetření případu stále probíhá, mohu tak pouze potvrdit, že se dopravní nehody účastnilo i jedno vozidlo, které nemělo sjednané pojištění odpovědnosti z provozu,“ potvrdil deníku mluvčí České kanceláře pojistitelů Aleš Povr.

Auto muž koupil v červnu 2015 od písecké firmy, která vozy dováží a prodává. Bylo to naposledy, co auto zákonné pojištění mělo. „Prodali jsme jej přes pražskou společnost muži z Blatné. Aby bylo možné automobil převést, musel mít pojištění sjednané,“ vysvětlil deníku původní majitel. Muž si tak zřejmě ručení sjednal, aby o něm získal potvrzení, už ho ale nezaplatil.

Muž sedí od poloviny ledna ve vazbě a hrozí mu až 15 let za mřížemi. Kvůli nezaplacenému ručení ho také čekají výdaje v řádu milionů. Rodina, která kvůli jeho agresivitě přišla o miminko, bude odškodněna z garančního fondu pojišťoven, který částku následně bude po viníkovi vymáhat.

Pro případ je velmi důležité, že agresivní jízdu M. K. zachytila kamera projíždějícího kamionu. Řidič se tak bude moci jen těžko vymlouvat, že na brzdy nedupl schválně. Samotné video policie s ohledem na pozůstalé a probíhající vyšetřování odmítla zveřejnit. Podle televize Prima je na něm ale vidět, že M. K. objel v levém pruhu jedoucí octavii, v níž cestovala rodina s miminkem, zprava a pak prudce zabrzdil. Do dvojice vozidel pak ještě vletělo audi. Kojence záchranáři na místě oživovali, v nemocnici pak ale bohužel zemřel. Jeho rodiče byli vážně zraněni. 

Znáte vybržďovače M. K., který pochází z Blatné a jezdí stříbrným BMW 525 D ve verzi kombi? Napište nám na tip@blesk.cz.

Fotogalerie
10 fotografií