Město podle Rafaje porušilo zákaz diskriminace při prokazování technických kvalifikačních předpokladů. Firmy musely předložit referenční zakázky, které se týkaly pouze staveb občanské vybavenosti.
"Tento požadavek ale nebyl předmětem zakázky odůvodněný a neodpovídal druhu, rozsahu a složitosti zakázky," uvedl Rafaj. Město podle něj omezilo okruh uchazečů o zakázku. Diskriminovalo dodavatele, kteří měli zkušenost se stejným typem zakázek i na typově jiných budovách, než jsou jen budovy občanské vybavenosti.
Postup města mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Pokud by radnice postupovala v souladu se zákonem mohla dostat ekonomicky výhodnější nabídku. "Došlo by tak k úspoře veřejných prostředků," uvedl Rafaj.
Město Klášterec nad Ohří s rozhodnutím úřadu nesouhlasí. ČTK to řekla mluvčí radnice Radka Hodicová. "Rada města vzala rozhodnutí na vědomí a uložila starostce města (Kateřině Mazánkové) podat prostřednictvím svého právního zástupce žalobu ke Krajskému soudu v Brně, a to včetně návrhu na přiznání odkladného účinku rozhodnutí," uvedla Hodicová. "Zároveň bude podána žádost k řídícímu orgánu operačního programu životní prostředí o snížení krácení korekce vyplývající z rozhodnutí ÚOHS," doplnila mluvčí.