Vzhledem k tomu, že agentury jako zprostředkovatelé na rozdíl od cestovních kanceláří nemusí mít zákonné pojištění, klienti zřejmě nedostanou zpět všechny peníze, které za neuskutečněné zájezdy zaplatili.
"Zahájili jsme úkony trestního řízení a prověřujeme, zda došlo ke spáchání trestného činu a pokud ano, tak jakého," řekla ČTK Trypesová s tím, že kriminalisté zatím nikoho neobvinili. "Zatím se nám přihlásilo zhruba 30 poškozených nejen z Děčína, ale i z dalších měst, jejich počet dál stoupá," doplnila Trypesová. Poškození se podle policie mohou hlásit na linku 158 nebo oddělení hospodářské kriminality v Děčíně.
Podle dokumentů, které jednatel společnosti Jan Kotek v původním návrhu na vyhlášení insolvence dodal soudu, se firma potýkala s finančními problémy minimálně od loňského léta, přesto dál zájezdy prodávala. Z dokumentů vyplývá, že nezaplatila za zájezdy svých klientů společnostem z Hluboké nad Vltavou a Horní Plané už loni v červenci a v srpnu. Dlužnou částku Kotek v návrhu vyčíslil na více než 6,2 milionu korun. Agentura dluží klientům, největší pohledávky má ale u bank a cestovních kanceláří. Cenu majetku agentury vyčíslil Kotek na 4000 korun.