"Natáčení se v Praze uskuteční díky investičním pobídkám Státního fondu kinematografie. Čínský štáb tu utratí přes 50 milionů korun," uvedl Radomír Dočekal z filmové produkční společnosti Milk and Honey Pictures, která je koproducentem filmu. Ten podle něj bude devadesátiminutovou reklamou na malebná zákoutí a památky Prahy.

"Sü Ťing-lej se jako první žena v historii stala členkou čínského klubu filmových režisérů, kteří dokázali za jeden film vydělat v kinech více než sto milionů jüanů (přes 330 milionů korun). V Číně patří k největším hvězdám. Dosud natočila pět celovečerních filmů, za které získala řadu domácích i mezinárodních ocenění. Ke svým filmům píše scénáře a zároveň v nich sama hraje - nejinak je tomu v případě novinky Jen my víme kde," uvedla Titzová.

Hrdinkou romantického příběhu je čínská dívka Ťin Jing, která odjede studovat do Prahy, kde kdysi žila její babička. Spřátelí se s čínským mladíkem, který v Praze pobývá několik let. Při pátrání po stopách z babiččina života získá ztracený dopis od neznámého muže - jejich záhadou opředený příběh provází celé vyprávění. Dívka se s ním nakonec setká na tajném místě v centru Staré Prahy, kde se s babičkou scházel. V pátrání mladé Ťin pomáhá čínský přítel a pár se sbližuje. Vztah se však vyvíjí pomalu, protože ani jeden nemá odvahu projevit hlubší cit.

"Lokality hostící milostné příběhy se často stávají jejich symbolem a atraktivním turistickým cílem. Film se bude natáčet na Malé Straně a Starém Městě, Prahu zobrazí jako mezinárodní kulturní metropoli, místo setkávání studentů z celého světa. Snímek má díky svému žánru, prostředí a obsazení potenciál oslovit miliony čínských diváků. Pro některé z nich se pak dost možná stane motivací k návštěvě Česka," dodala Titzová.

Společnost Milk and Honey Pictures vznikla v roce 1996, zaměřuje se na mezinárodní koprodukci filmů a televizních minisérií. Spolupracovala například na filmech Děti Duny, Anna Franková nebo pokračování upírského hororu Blade II: Bloodlust. Má kanceláře v Los Angeles a Praze.