"Teplota v podzemí je téměř celý rok stejná, teplý vzduch sice vniká šachtami dovnitř pevnosti, ale spíše se sráží na stěnách a při dlouhodobém vedru se tvoří dokonce mlha," řekl Farář. Podle něj návštěvnost dobrošovské pevnosti pravidelně stoupá, když vysoké teploty během prázdnin trvají déle než týden. "Lidé pak už mají dost ležení u vody a jdou se zchladit do podzemí, to každý rok pociťujeme," řekl Farář.
Nyní pevnost Dobrošov navštěvuje zhruba 150 lidí denně, většinou to jsou objednané výpravy. "Přijíždějí například školní výlety a k tomu také jednotlivci, ale zda jsou tady kvůli současnému počasí to opravdu nesledujeme," řekl Farář.
Lidé, kteří míří do dobrošovského podzemí, by měli být dostatečně oblečeni. Návštěvníci, kteří si teplé oblečení zapomenou, mají v omezeném počtu možnost zapůjčení v pokladně pevnosti. I přes teplejší oblečení je změna teploty o více než 20 stupňů Celsia při sestupu do chodeb pevnosti pro mnoho lidí šokem. "Je to jako když vás polijí ledovou vodou, po chvíli si ale člověk na nižší teplotu zvykne. Přesto, že jsem byl oblečený, tak jsem se na konci prohlídky už těšil zase ven do toho vedra," řekl dnes ČTK jeden z návštěvníků.
Dobrošovská pevnost byla postavena, aby společně s dalším pohraničním opevněním chránila stát proti rozpínajícímu se Německu. Za protektorátu byla pevnost uzavřena a po roce 1945 byla opuštěna až do 60. let. První návštěvníci do pevnosti vstoupili 1. května 1969. V posledních letech si ji ročně prohlédne zhruba 35.000 lidí.