Podle ředitele o.p.s Lázně Kyselka Miroslava Perouta mělo přemístění pramene praktické i symbolické důvody. "Ta voda, která byla nešťastně svedena do věže Jindřichova dvora, nám dělala velké problémy s podmáčením věže. A protože se chystá obnova Jindřichova dvora, tak jsme museli vodu odklonit. Vyvěrala tady navíc nedůstojně," řekl Perout.

Navíc s tím, jak do Kyselky míří stále více turistů, vyvstala potřeba vhodnějšího umístění pramene pro který si jezdí lidé i z okolí. Vybralo se proto místo naproti soše zakladatele lázní Heinricha Mattoniho. Litinové pítko a tůň pod ním tak opět doplnila lázeňský park.

Dosud tekla voda z Ottova pramene z trubky v nice Jindřichova dvora. Přemístěním se uvolnilo místo pro kopii busty Josefa Löschnera. Významný lékař byl blízkým přítelem Mattoniho a žil v nedalekém Velichově.

"Socha i voda Ottova pramene patří Karlovarským minerálním vodám. Ve spolupráci s nimi se nám podařilo domluvit vypůjčení originálu busty a vytvoření její kopie," doplnil Perout.

Biskup Radkovský popřál Kyselce, aby dál vstávala z ruin, tak jak se to zatím daří. "Působil jsem v Mariánských Lázních a 18 let ve Františkových Lázních. Vím proto, jaký lázně mají význam," řekl biskup, na jehož požehnání prameni i soše se přišly podívat desítky místních i příznivců Kyselky.