"Chci ukázat to dobré i špatné, co provází přípravu akce tak obrovských rozměrů. Jako rodilého Plzeňáka mě zajímá, jak se projektu povede naplnit cíle a zejména, jak ho přijmou samotní obyvatelé města a kolik se jich aktivně zapojí," uvedl.

Myšlenka natočit film o přípravách tak velkého projektu ho napadla už v roce 2010, kdy Plzeň porazila Ostravu v boji o titul EHMK. Materiál začal sbírat v roce 2012, kdy se účastnil zásadních akcí v přípravách Plzně 2015, tedy květnového Kulturquellu, červnového festivalu Živá ulice i představení projektu Autobus 2015.

Se štábem navštívil i obhajobu monitorovací zprávy projektu před komisí v Bruselu a loni zaznamenával situaci kolem jmenování nového ředitele projektu. "Bylo zajímavé sledovat, jak se projekt vyvíjí v několikaměsíční době bezvládí, jelikož volba nového ředitele byla pro projekt jednou z nejdůležitější událostí uplynulého roku," uvedl. Proces příprav i samotný průběh akce chce sledovat až do roku 2016. Film pracovně nazvaný Jak se PILSEN kultury nabídne i hodnocení výsledku akce Plzeň 2015.

Mladý dokumentarista ve filmu o "plzeňském kulturním obrození" zachytí osobní pohled Plzeňáka, který odešel za studii do Prahy a nyní se vrací "na místo činu", i nestranný obraz komunikace mezi politiky, realizačním týmem a plzeňskými občany. Na rozdíl od jeho debutu Show! se v novém filmu objeví i před kamerou, bude vstupovat do dění, klást otázky realizačnímu týmu, radním i obyvatelům Plzně. "Dokument bude mít celovečerní formát, premiéru plánujeme na rok 2016," uvedla producentka Pavla Kubečková.

Pomoci nejen při přípravách natáčení může kdokoli prostřednictvím nového portálu www.everfund.cz.