Podle obžaloby ale právě on opatřil na přelomu srpna a září 2012 pět tisíc litrů metylalkoholu i prostory v Opavě a pomohl Fianovi, který byl obchodním zástupcem Křepelovy firmy Carlogic, namíchat směs o objemu 10.000 litrů tvořenou zhruba z poloviny metanolem a ze zbylé části etanolem. Celou ji předali v Podkopné Lhotě na Zlínsku dělníkovi Jiřímu Vaculovi, který směs dále distribuoval.
Křepela vinu popírá od začátku. Tvrdí, že on ani jeho společnost na metanolové kauze podíl nemá. V dnešním vystoupení, které připomínalo závěrečnou řeč, opětovně řekl, že Vaculovi dodal pouze 4000 litrů nemrznoucí směsi. Vacula mu jí prý po několika dnech vrátil. Podle Křepely se pro Carlogic jednalo o nevýznamnou zakázku. Uvedl, že nevěděl, že Vacula obchoduje s nelegálním alkoholem.
"Svoje zboží jsem Vaculovi prodal jako nemrznoucí směs. Domnívám se, že od začátku ho chtěl zpracovat jako nelegální alkohol. Pro zákazníka, který preferuje nízkou cenu, nebyla asi kvalita rozhodující," mínil Křepela. Podle něj ale Vacula musel mít i jiné dodavatele. "Já jsem racionálně uvažující člověk. Jednorázový zisk 18.000 korun by nevyvážil riziko. Nespolehl bych se na to, že se na metanol ve vodce či rumu nepřijde," hájil se Křepela.
Zopakoval, že nebyl ve finanční tísni a že ani neměl přístup k potravinářskému lihu. Už dříve u soudu uvedl, že na etiketě barelů bylo prý uvedeno, že obsahují metanol. "Jsem si vědom, že jeho metabolity, formaldehyd a kyselina mravenčí, jsou pro člověka smrtelně nebezpečné. Nikdy bych metanol neposkytl pro výrobu alkoholu," dodal Křepela, který po svém vyjádření odmítl odpovídat na otázky.
Vacula označil jeho dnešní výpověď za "vyloženou nepravdu". Vacula od začátku skutek doznává a s policií spolupracuje. Odmítá jen, že by jím míchaný alkohol pila většina poškozených. K činu se při prvních výsleších na policii přiznal i Fian, který popsal míchání směsi i její předání Vaculovi. Uvedl také, že motivem činu byl zisk. Tyto výpovědi ale později popřel s tím, že je učinil pod nátlakem vyšetřovacích orgánů. Od té doby vypovídá stejně jako Křepela.
Metanolová aféra začala 3. září 2012 a vyžádala si pět desítek obětí. Obžaloba postihuje jen období do konce roku 2012. Hlavním aktérům klade za vinu 38 mrtvých a dalších 79 intoxikovaných včetně lidí s trvale poškozeným zdravím. Ve Zlíně je kromě tří hlavních aktérů souzeno i sedm dalších distributorů. Za obecné ohrožení jim hrozí 12 až 20 let i výjimečný trest včetně doživotí. Rozsudek zřejmě padne ve druhé polovině května.