Putinovi nekontrolovaně cukala noha: Nové zvěsti o Parkinsonově chorobě ruského vůdce

Autor: DVL, ČTK, lig - 
3. prosince 2024
10:42

Opravdu trpí ruský prezident Vladimir Putin Parkinsonovou chorobou? Nedávno se mu během hodinového projevu v Astaně nekontrolovatelně cukala noha, píše britský deník The Mirror. Ruský vůdce třes nedokázal zastavit ani přes viditelnou snahu. 

Objevil se nový videozáznam, který dokazuje, že by zvěsti o tom, že ruský prezident Vladimir Putin trpí Parkinsonovou chorobou, mohly být pravdivé. Během jeho dvoudenní návštěvy Kazachstánu se mu totiž nekontrolovatelně cukala noha. 

72letý Putin měl hodinový projev v Astaně. Zdálo se, že nedokáže ovládat své pohyby a bylo vidět, jak mu cuká noha. Nejprve se křeče objevovaly v levé noze, poté křeče postihly obě nohy i chodidla. 

Putin se pokusil zaujmout širší postoj v naději, že nekontrolovatelný pohyb zastaví, ale dál se houpal na patách a nedokázal nohy udržet v klidu.

Ruský prezident zahájil dvoudenní návštěvu Kazachstánu 27. listopadu. Podle agentury Reuters jednal o prohloubení energetických a obchodních vztahů. Rusko a Kazachstán tvoří svazek vyžadovaný životem a hledící do budoucnosti, napsal Putin v textu pro deník Kazachstanskaja pravda. Reuters připomíná, že obě země mají úzké hospodářské a bezpečnostní vztahy, ale Astana usiluje rovněž o dobré vztahy se Západem.

Podle Reuters Putin jednal o posílení vztahů v energetice a průmyslu. Kazachstán přitom vyváží většinu své ropy přes Rusko, ale hledá alternativy. Snaží se distancovat od ruské války na Ukrajině, ale zůstává silně závislý na Rusku při exportu ropy na západní trhy a při dovozu potravin, elektřiny a dalších produktů.

9:04
Dnes

Toto jsou orientační odhady ruských bojových ztrát k 9. listopadu 2025.

8:06
Dnes

Dobré ráno, vážení čtenáři,

ruská protivzdušná obrana zlikvidovala přes noc 44 útočících ukrajinských bezpilotních letounů, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Gubernátor Voroněžské oblasti Alexandr Gusev napsal, že ukrajinský dronový útok způsobil výpadky dodávek elektřiny a tepla.

Celkem 43 dronů bylo sestřeleno nad Brjanskou oblastí, jeden nad Rostovskou oblastí.

Rusko obvykle neinformuje o celkovém rozsahu ukrajinského vzdušného útoku, ale pouze o sestřelených dronech. Ruský resort obrany nehlásí ani případné škody. Regionální ruští činitelé zpravidla informují o určitých škodách nebo případně zraněných či zabitých civilistech.

21:01
8. 11. 2025

Vážení čtenáři, dnes se s Vámi loučíme, pokračovat budeme zas zítra ráno.

Zobrazit celý online

Video  Putin během rozhovoru s Carlsonem: Podivný třes nohy! Musel si ji přidržovat rukou  - reprofoto X/Tucker Carlson
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa