Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Neuvěřitelný úlovek českých dobrovolníků? Rusy na Ukrajině připravili o tanky i obrněnce

Autor: trm - 
4. července 2022
18:19

Čeští dobrovolníci, kteří bojují na Ukrajině, si připsali zřejmě velký úlovek. Ruské okupační jednotky měli připravit naráz o tři tanky a obrněnce a náklaďák. Video se šíří na sociálních sítích.

„Tak takhle se kradou Rusákům tanky.“ Těmito slovy začíná video, které se šíří sociálními sítěmi, zveřejnila ho i některá média. Zachycuje techniku opatřenou ruskými symboly Z už s ukrajinskou vlajkou. Čeština v něm pak zazní ještě jednou.

Hlasy patří zřejmě skupině českých dobrovolníků, kteří na Ukrajině působí. Přesné místo, kde se bojů zúčastňují, ale neprozradili. Z fotografií na sociálních sítích je patrné, že ruští vojáci při akci zemřeli.

„Dnešní akce úspěšná. 3x tank 1x BTR 1x kamaz. Zase má Putin o pár vozu míň,“ napsal jeden z nich na twitter. 

Proti okupantům bojují podle svých příspěvků již delší dobu, na vybavení se jim skládají i sledující. Kromě válečných kořistí informují třeba i o úmrtí kolegů z jednotek.

Podle informací Hradu z 11. května povolil prezident Miloš Zeman vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Dalším dvěma stovkám žádostí nevyhověl. Premiér Petr Fiala (ODS) se na začátku března se Zemanem dohodl na tom, že lidem, kteří odjedou bojovat za Ukrajinu, mohou garantovat beztrestnost abolicí.

14:57
Dnes

Uživatelé twitteru zveřejnili další záběry z okupovaného Mariupolu.

14:16
Dnes

Reálný počet uprchlíků pobývajících v ČR je nižší, někteří se totiž vracejí na Ukrajinu nebo odjíždějí do jiných zemí. Podle posledního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v republice méně než 300.000 běženců z Ukrajiny.

13:05
Dnes

Ukrajinské ministerstvo obrany na twitteru zveřejnilo videa uprchlíků, kteří našli azyl v zahraničí. „Miliony ukrajinských uprchlíků jsou vděčné svým přátelům za přístřeší a péči. Čekají na vítězství a šťastný návrat domů,“ napsal resort.

Zobrazit celý online

Čeští dobrovolníci se do bojů na Ukrajině, která čelí ruské agresi od 24. února, zapojili zřejmě měsíc po vypuknutí konfliktu. Koncem března se objevily snímky, které některé z nich zachytily v Irpini u Kyjeva.

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa