Bitka mezi migranty ve Švédsku. Azylant (†19) po bodnutí do krku zemřel

Autor: ČTK, kal - 
4. března 2016
16:55

V uprchlickém centru ve Švédsku byl v pátek při bitce mezi žadateli o azyl ubodán k smrti devatenáctiletý muž. Další tři žadatelé o azyl byli zatčeni. Informovala o tom podle agentury AFP švédská policie. Podle ní jde už o třetí vraždu v azylovém středisku ve Švédsku od začátku roku. Tentokrát se čin stal u obce Lindesberg, asi 160 kilometrů západně od Stockholmu.

„Motiv útočníků zatím vyšetřujeme,“ řekl agentuře AFP mluvčí policie Stefan Wickberg. Národnost útočníků a oběti odmítl sdělit. Muž byl nožem bodnut do krku a krátce po převozu do nemocnice zraněním podlehl.

Wickberg také uvedl, že azylové domy jsou problematické a že policie do nich bývá často volána k zásahu. „Mnozí z žadatelů přišli z oblastí bojů. A tak pro ně není samozřejmé, aby si rozuměli s každým,“ dodal policejní mluvčí.

V uprchlickém centru ve Švédsku byl při bitce mezi žadateli o azyl ubodán k smrti devatenáctiletý muž.V uprchlickém centru ve Švédsku byl při bitce mezi žadateli o azyl ubodán k smrti devatenáctiletý muž. | Reuters

V současné migrační krizi přijalo Švédsko v přepočtu na počet obyvatel nejvíce uprchlíků z evropských zemí. Loni se v této desetimilionové zemi registrovalo podle národního úřadu pro migraci přes 160 tisíc žadatelů o azyl. Podle téhož úřadu se počet hlášení násilných činů policii loni zdvojnásobil na 322 oproti 148 v předchozím roce.

Od listopadu Švédsko přijalo řadu opatření včetně kontrol na hranicích za účelem regulace přílivu nových uprchlíků.

Další videa
Články odjinud