Kvůli uprchlíkům zadržela policie 60 Čechů: Byli agresivní na demonstraci

Autor: ČTK - 
22. června 2015
05:00

Šedesát českých občanů zadržela slovenská policie při demonstraci proti přílivu imigrantů do Evropy. Do zadržovací cely šli kvůli výtržnostem prováděných po konci demonstrace Stop islamizace Evropy!

V diskusní relaci hlavního televizního kanálu veřejnoprávní rozhlasové a televizní stanice RTVS to dnes řekl slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Slovenští policisté podle dřívějších informací dohromady předvedli na služebny kolem 140 osob. K výtržnostem na různých místech Bratislavy došlo zejména po skončení protestní akce.

Česká diplomacie má informace o více než čtyřech desítkách zadržených českých občanů, kteří se v Bratislavě prý dopustili výtržnictví.

Z nich slovenská policie už 21 propustila, dalších 21 čekalo v celách předběžného zadržení, řekla dnes ČTK mluvčí Černínského paláce Michaela Lagronová.

Na demonstraci pod názvem Stop islamizaci Evropy přišlo několik tisíc lidí. Mezi nimi byli i skupinky Čechů včetně fotbalových fanoušků. Ještě před zahájením shromáždění policie zadržela několik účastníků protestu, u kterých strážníci našli atrapy výbušnin a takzvané chladné zbraně, mezi které patří například nože.

K výtržnostem pak došlo hlavně po skončení demonstrace. Skupina asi 300 osob, podle medií účastníků demonstrace, napadla v areálu Bratislavského hradu diváky cyklistického závodu.

Policie tam zadržela 25 osob, podle Lesyyho mezi nimi byli i Češi. Další výtržníci nedaleko hradu zase poškodili policejní vozy a po policistovi hodili dlažební kostku.

K incidentům došlo i na hlavním nádraží, kde prý například maskovaní extrémisté házeli kameny po členech rodiny ze Saudské Arábie. Násilnosti v metropoli odsoudili občanští aktivisté, lítost nad výtržnostmi vyjádřil i předseda parlamentu Peter Pellegrini.

Ministr vnitra Kaliňák řekl, že policie podle něj situaci zvládla a že po narušení veřejného pořádku zasahovala okamžitě.

Další videa
Články odjinud