Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno 1°C

Kdy mám nárok na příspěvek na bydlení? Může mi „pracák“ proplatit jazykový kurz? Odpovědi odbornic z Horké linky!

 • Autor: Radka Růžičková - 
  19. 11. 2020
  05:00

  Ztráta práce, nedostatek peněz a všudypřítomná hrozba nákazy covidem lidem těžce komplikuje život. O záchranné síti, kterou nabízí stát, přitom řada z nich často nemá vůbec ponětí. Přečtěte si nejzajímavější odpovědi specialistek z generálního ředitelství Úřadu práce.

 • 1.Ptali jste se...

  Možnost získat rychle a snadno »po telefonu« informace o mimořádné okamžité pomoci, příspěvku na bydlení, příspěvku na péči nebo podpoře v nezaměstnanosti zaujala čtenáře Blesku natolik, že téměř „zavařili“ horké telefonní linky. Telefony v redakci Blesku drnčely ostošest a odbornice z generálního ředitelství Úřadu práce ČR skoro nestíhaly zvedat sluchátka a odpovídat na základní otázku: „Jak stát pomůže právě mně?“

  Pět odbornic na různé oblasti sociálních dávek během dvou hodin zodpovědělo více než stovku dotazů. Opět se tak ukázalo, že informace jsou v dnešní době extrémně žádaným zbožím.

  Překvapením pak bylo, že o existenci některých dávek (například příspěvku na péči) někteří volající dosud vůbec netušili. Může mi „pracák“ proplatit jazykový kurz? Na co všechno můžu využít mimořádnou pomoc? Mohou dostat podporu i důchodci?

  Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
  Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

  Chci předplatné Premium
Další videa
Články odjinud