Čtyři Češi dostali v Bavorsku medaili. Za boj proti kriminálníkům ocenili i Bradáčovou

Autor: peb, ČTK - 
9. listopadu 2018
19:41

Bavorsko v pátek ocenilo čtyři představitele české justice a policie za spolupráci v boji proti přeshraniční kriminalitě. Medaili si tak odnesli mj. Lenka Bradáčová a Pavel Zeman. Ceremoniálu se účastnil i ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO).

Medaili v Bamberku převzali pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, soudce pražského městského soudu Michal Fridrich a ředitel národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo bavorské ministerstvo spravedlnosti.

Medaili za zásluhy o bavorskou justici, která se uděluje od roku 2001, předal bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback čtyřem představitelům české policie a justice ve snaze ocenit česko-bavorskou spolupráci v boji proti přeshraniční kriminalitě.

Podle tiskové zprávy si bavorské ministerstvo cení zejména boje proti obchodování s drogami. Problém v česko-bavorském pohraničí dlouhodobě představuje především pervitin, který se vyrábí ve varnách na české straně a pašuje se do Německa.

Dobrá spolupráce je ale podle ministerstva s Českem i v oblasti pronásledování východoevropských zločineckých skupin, které se soustředí na krádeže automobilů. Podle ministerstva se v uplynulých letech podařilo odhalit trasy vedoucí z Bavorska přes Česko na východ Evropy, po kterých zloději kradená auta vozí, a zadržet také řadu pachatelů.

Slavnostní ceremonie předávání medailí se v Bamberku zúčastnil i český ministr spravedlnosti Jan Kněžínek.

asijo ( 10. listopadu 2018 05:08 )

Kdyby ji dostal i Jarek Nohavica,to by pražská kavárna zvracela.

mandat ( 9. listopadu 2018 21:16 )

Kolik kriminalniku pochytala dotycna vyznamenana pani ? A proc se trpi prodej drog v Praze ? Za bileho dne i normlani obcan pozna,co se prodava na Vaclavskem namesti a na Mustku, staromestske namesti je nonstop plne prodavacu drog.Asi se musi pozvat kriminalka z Bavorska,aby je u nas pochytali, ze ?Ceska policie a ceska justice totiz nedela nic.

zdenek43 ( 9. listopadu 2018 20:24 )

Má tendenci lhát a zavírat nevinné.“ Vyznamenaná Vitásková ostře proti šéfovi státních žalobců...nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana... Nefunkční justice a mocné vlivové skupiny toužící po miliardách z veřejných peněz jsou podle zkušené manažerky tím nejhorším, čemu česká společnost čelí. Proč některé vysoce postavené lidi z justice označuje za vrahy v taláru, jak zní podtitul jedné z jejích knih o „solárních baronech“? O co opírá tvrdou kritiku nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana? www.seznamzpravy.cz/clanek/ma-tendenci-lhat-a-zavirat-nevinne-vyznamenana-vitaskova-ostre-proti- sefovi-statnich-zalobcu-59618

zdenek43 ( 9. listopadu 2018 20:17 )

takkkkk co b a v o r i dostanouuuuuuuuuuuuuuu ????? to si delaji zdnici . . . . MEGA - GIGA KAUZA B A B I S - Capi hnizdo...... a dalsi V CESKU SE TAHNE - PROTAHUJE - vlasne NESETRI - dela se aby se NEMOHLO SETRIT . . . . . . . noooo a uz soudruh-pritel Milose Z E M A N v roce UPOZORNOVAL????? jenomze se psal rok 2011 a soudruh-pritel zeman vubec nepredpokladl , ze StBak BURES vlasne po roce 2013 bude jedna zadnice . . . . . . . 15.11.2011 - Zeman: Babiš je nedůvěryhodný Bývalý premiér a čestný předseda Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Miloš Zeman v úterý označil za nedůvěryhodného podnikatele Andreje Babiše, který stojí za novým hnutím ANO 2011. + + Dodal, že je to pro něj dostatečný důkaz Babišovy nevěrohodnosti, nehledě na další podezření, které se, jak doufá, časem prošetří. + + nooooo a cooooooo OKD ........ no a slavna MOSTECKA UHELNA - Svycari uz odsoudili aleeeeeee v CESKUUU STALE NICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC.............. 2011- leden - deník MF DNES uvedl, že peníze z privatizace MUS zprostředkovaně mířily k oficiálním stranickým představitelům ČSSD, která v době vlády Miloše Zemana odprodala státní podíl ve firmě...... takze proto se nemuze pokracovat D A L ....... 1999 - v červenci vláda Miloše Zemana na návrh ministra průmyslu Miroslava Grégra prodala firmě Investenergy zbylý státní podíl v MUS (46,29% akcií) za 650 milionů korun/////2003 - v listopadu Česká televize přinesla informaci, že privatizací MUS se zabývá česká protikorupční policie/////2008 - Policie znovu případ MUS odložila. Vyšetřovatelé prověřovali, zda MUS nebyla ovládnuta za peníze určené na budoucí rekultivace, ale žádná pochybení neshledala./////........... noooo a Svycari - 2005 - v červnu začala švýcarská policie prověřovat podezření, že z Mostecké uhelné byly nelegálně vyvedeny peníze následně vyprané ve Švýcarsku,,,,, 2011 - říjen - švýcarská prokuratura obvinila sedm lidí z praní špinavých peněz a podvodných finančních machinací kolem privatizace Mostec...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud