Změna u elitních policistů. Centrále proti organizovanému zločinu bude šéfovat Jiří Mazánek

Autor: ČTK - 
31. července 2018
13:33

Novým ředitelem Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) se stane dosavadní ředitel jedné ze sekcí centrály Jiří Mazánek. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Ředitel Michal Mazánek dnes končí. Do nabídkového řízení na uvolněné místo se přihlásili dva uchazeči, vedle Jiřího Mazánka to byl náměstek NCOZ Milan Komárek.

„Nový ředitel zná dobře poměry na útvaru, a může tak úspěšně navázat na svého předchůdce,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý. Tuhý společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) dnes po poledni odcházejícímu řediteli poděkovali za odvedenou práci.

Jiří Mazánek v NCOZ řídí sekci závažné hospodářské kriminality a korupce. V bývalé protikorupční policii pracoval na kauzách armádních zakázek týkajících se údajné korupce při nákupu obrněných vozidel pandur a údajně předraženého nákupu letadel CASA.

Třiapadesátiletý Michal Mazánek v čele centrály končí po dvou letech, a to na vlastní žádost. Rád by pokračoval jako civilní zaměstnanec policie, konkrétně u Letecké služby. Řekl, že po hektických časech ve vedoucích funkcích chce zažít klidnější období. S tím, že dlouholetý vyšetřovatel vražd bude i po skončení služebního poměru nadále působit u sboru, počítá podle svého vyjádření i policejní prezidium.

O uvolněnou funkci se mohli ucházet služební funkcionáři nebo policisté v 10. tarifní třídě. Do tendru se tak měly možnost přihlásit desítky lidí, například šéfové krajských ředitelství policie nebo jejich náměstci.

Video  Policejní zátah v Dobřejovicích a Uhříněvsi.  - David Malík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 18. prosince 2018 13:24 )

oni to nevzdavaji jen tak sami od sebe. jsou k tomu donuceni stbakem a hradni luzou! VYSETROVAT KORUPCI A HOSPODAŘSKOU KRIMINALITU NESMI. STARA PREDLISTOPADOVA GARDA NAM Z DEMOKRACIE A PRAVNIHO STATU UDELA VYCHODNI ZUMPU KDE LEPŠOLIDI BUDOU MOCI KRAST , ZABIJET A TI KTERI NEJSOU JEJICH KAMOSI, BUDOU SE MUSET VYSTEHOVAT. TAK NEVIM JESTLI SE VAM TO POVEDE.

tomik007 ( 31. července 2018 14:01 )

SAMEJ ELITNI POLICISTA - ale makat nechce nikdo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud