Soud přerušil žalobu Zemana na Bartíka. Ten trvá na tom, že má prezident rakovinu

Autor: ČTK, pk - 
26. června 2018
12:01

Městský soud v Brně na žádost právníků prezidenta Miloše Zemana přerušil projednávání žaloby prezidentské kanceláře na brněnského politika Svatopluka Bartíka (za Žít Brno), která se týká informací o zdravotním stavu hlavy státu. ČTK to v úterý sdělila mluvčí soudu Petra Hovorková. Hrad o přerušení civilního sporu požádal kvůli tomu, že nejdřív by se mělo vyřešit trestní oznámení pro podezření z pomluvy, které na Bartíka podal.

„Důvod, proč bylo přerušeno soudní civilní řízení, je mimořádně závažný. Bylo totiž zahájeno trestní řízení ve vztahu k panu Bartíkovi, a to pro podezření z trestného činu pomluvy a trestného činu poškození cizích práv. Jde o závažnou záležitost, uvedení v omyl všech voličů,“ napsal na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Výroky o zdraví prezidenta za poslední rok:

Video Výroky o zdraví prezidenta za poslední rok - Blesk TV

Bartík loni v listopadu na Facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývají mu měsíce života. Prezidentská kancelář v žalobě na ochranu osobnosti požaduje po Bartíkovi omluvu a pět milionů korun.

„Rozhodnutí soudu o přerušení řízení považuji za dobré a ve všech ohledech vhodné,“ napsal dnes ČTK Bartík.

Řízení ve sporu soud přerušil 25. června. „V této věci bylo žalobcem navrženo přerušení řízení do pravomocného skončení trestního řízení. Soud tuto žádost přezkoumal, kdy dospěl k závěru, že z důvodů procesní ekonomie ve věci bude vhodné řízení přerušit, a to do pravomocného skončení trestního řízení vedeného u Policie České republiky,“ uvedla mluvčí.

Bartíkova tvrzení se objevila na internetu několik měsíců před lednovými prezidentskými volbamiBartíkova tvrzení se objevila na internetu několik měsíců před lednovými prezidentskými volbami | Twitter

Řízení je tím pádem podle ní odročeno na neurčito, protože nelze předem předjímat, kdy trestní řízení bude skončeno. Nejde o přerušení obligatorní, tedy povinné, ale o přerušení, které je na zvážení soudu, dodala.

Bartík si za svým tvrzením stále stojí

Bartíkova tvrzení se objevila na internetu několik měsíců před lednovými prezidentskými volbami, ve kterých Zeman obhájil mandát. Podle Bartíka měla veřejnost právo znát informace o jeho zdravotním stavu. Hrad i Zemanův lékař tehdy tvrzení o rakovině rezolutně odmítli. Na Bartíka se pak snesla kritika kvůli jejich zveřejnění a on je z internetu stáhl. Za svým tvrzením si ale stojí.

Video Zeman se pustil do šarlatánů i sluníčkářů. A s novou vládou překvapil i Babiše - Blesk Zprávy

brugal ( 26. června 2018 14:18 )

No,Bartík by asi mohl doložit své lékařské záznamy - na rozdíl od Zemana,který se bojí zveřejnit svůj zdravotní stav.Že je alkoholik všichni víme,ale asi tam bude ještě něco.

11karel11 ( 26. června 2018 13:53 )

A takové odporné prase sedí na Magistrátě v Brně. 5 milionů je málo za ty odporné pomluvy, jen grázl nejnižších pudů může něco takového vyřknout, kurvasyn.

corpa ( 26. června 2018 12:54 )

Vážnost, váženost ne, ale vykonávání fuknce na sto procent ano.

tomik007 ( 26. června 2018 12:26 )

Pokud tohle vypustil pred volbami - tak to byla jasna UCZELOVKA

spania ( 26. června 2018 12:22 )

A kdepak je asi pravda...?Nemyslím si,že by pan Zeman kandidoval znovu na prezidenta,kdyby věděl,že je takhle nemocný.Sám by musel vědět a uznat,že by na to nestačil a určitě by si chtěl své poslední dny užít jinak než v politice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud