Další problémy na D1: Kamiony zablokovaly stoupání na Prahu, silničáři nemůžou dělat údržbu

Autor: ČTK - 
17. 1. 2018
20:34

D1 stojí na Prahu kvůli náledí ve stoupání kolem 112. km na Jihlavsku. Kvůli velkému množství odstavených kamionů nemohou silničáři dělat údržbu. Na 99. kilometru u Větrného Jeníkova směrem na Prahu byl po úterních nehodách několika desítek vozidel obnoven provoz dvěma jízdními pruhy. Podle Národního dopravního informačního centra byl druhý pruh otevřen pro dopravu krátce po 18:00. Po nehodách stála dálnice v tomto směru přes 19 hodin, v prvním jízdním pruhu začala auta projíždět dnes před 08:00. 

Na Vysočině v úterý sněžilo a foukal vítr, sněhové přeháňky trvají. Vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám policie zvažuje omezení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici na 80 kilometrů v hodině. ČTK to potvrdila její mluvčí Dana Čírtková. Řidiči jedoucí po D1 se o tom dozví na proměnných informačních tabulích. Kraj s ohledem na nepříznivou předpověď počasí lidem doporučil omezit cestování a dálnici se zcela vyhnout.

Problematická byla odpoledne sjízdnost i na jiných silnicích Vysočiny, například na I/38 u Želetavy a na I/34 u Pelhřimova, u Větrného Jeníkova i v krajské Jihlavě.

Kolem 145. kilometru D1 směrem na Prahu u Velkého Meziříčí přes den zdržovaly provoz odstavené kamiony, které opustili řidiči. „Až při kolapsu dálnice, kdy kamiony musí zůstat stát a blokují jízdní pruhy, si znovu připomeneme absenci jakýchkoli funkčních a kapacitně vyhovujících odstavných ploch pro nákladní vozy u dálnice,“ podotkl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD).

Kolem 99. kilometru D1 u Větrného Jeníkova v úterý havarovalo několik desítek vozidel. Dálnice pak byla obousměrně uzavřena kolem 12:30. Na Brno, kde bylo havarovaných aut méně, se začalo opět omezeně jezdit za 2,5 hodiny.

Podle údajů ŘSD zůstalo na D1 u Větrného Jeníkova po úterních nehodách přes 50 aut. Policie zatím uváděla 36 havarovaných vozidel, z větší části nákladních. Podle Čírtkové se čísla ještě zpřesňují. Zraněno bylo deset lidí, převážně lehce. Osobní auta se z kolony za nehodami postupně dostala, kamiony na dálnici zůstaly do dneška.

Video Dálnice D1 - Jiří Čada
720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud