Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Dětské nemoci prozkoumá „udělátko“ StethoMe. Tvůrci vyhráli soutěž startupů v Praze

Autor: jer, ČTK - 
17. října 2017
22:45

Středoevropské kolo soutěže nadějných začínajících firem Startup World Cup 2018 ovládl polský startup StethoMe, který vyvíjí chytré zařízení pro analýzu dětských nemocí pro domácí užití. Ve finále porazil čtyři české projekty a získal i dílčí ocenění. V globálním finále se tak utká o jeden milion dolarů, tedy zhruba 22 milionů korun. Na konferenci Startup World Cup & Summit v pražské Lucerně to v úterý uvedli organizátoři soutěže.

Do regionálního finále Startup World Cup 2018 se přihlásilo 335 startupů z 29 zemí. Do nejlepší desítky se dostaly čtyři české projekty. Výherce vybrala šestičlenná odborná porota, sedmý hlas měli návštěvníci konference. Světové finále Startup World Cup 2018, jehož pořadatelem je americký investiční fond Fenox, se uskuteční 11. května v San Francisku.

„Naším cílem je propojovat startupovou scénu, a to jak napříč zeměmi, tak i s investory a korporacemi, čímž chceme pomoci celému trhu v růstu a inovaci. Celkem 335 přihlášených startupů z 29 zemí, více než 1000 návštěvníků konference a velký zájem evropských firem, inkubátorů, investorů a osobností startupové scény je pro nás důkazem, že podobnou akci trh potřebuje, což je pro nás závazek i do příštího ročníku,“ uvedl organizátor a výkonný ředitel fondu Air Ventures Václav Pavlečka.

Startup World Cup & Summit (SWCS) je spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox.

Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Startup Summit je pak tradiční, ryze českou konferencí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa