Čtvrtek 6. října 2022
Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna
Oblačno 20°C

Film o Babišovi v Sokolově nepustí: Máme odstávku, tvrdí najednou kulturák

Autor: ČTK, base - 
29. května 2017
17:19

Městský dům kultury (MDK) v Sokolově vypověděl smlouvu o zapůjčení sálu pro promítání filmu o Andreji Babišovi. Důvodem je havarijní stav promítárny, řekl ředitel MDK Ladislav Sedláček. Organizátoři putovní akce, kde prezentují knihu Žlutý baron a film Selský rozum, ale na původní smlouvě trvají a obrátí se na právníky.

Kniha Zuzany Vlasaté a Jakuba Patočky a film Zuzany Piussi a Víta Janečka se věnují tomu, proč předseda hnutí ANO a podnikatel Andrej Babiš vstoupil do politiky a jak funguje jeho podnikání. Knihu i film propaguje v současné době turné, které má zavítat v pátek i do Sokolova, kde ale organizátoři narazili.

„Vysvětlili nám to odstávkou elektrické energie. Ale když jsem se podívala na plánované odstávky v Sokolově, tak jsem zjistila, že jedna je týden před a jedna týden po. Když jsme se dotázali přímo v divadle, tak nám řekli, že je to jejich interní odstávka. Náš právník řekl, že takto se smlouva vypovědět nedá,“ řekla v pondělí Monika Šatavová ze spolku Svoboda projevu, který se na organizování akce podílí.

Právník proto podle ní podá předžalobní výzvu, protože smlouva se dá vypovědět jen měsíc dopředu nebo v případě mimořádné události, kterou nemůže nájemce ovlivnit. Tou ale podle spolku údajně naplánovaná odstávka není.

„Máme to naplánované na dobu, kdy bude mít ,revizák´ čas a to vyšlo zrovna na tento víkend,“ řekl Sedláček. Jak dodal, najít na tento víkend náhradní řešení je problém. O jiný termín pak podle Sedláčka zatím organizátoři nepožádali. Vypovězením smlouvy MDK přijde o 15.000 korun, kolik stál nájem sálu.

MDK v Sokolově je příspěvková organizace města, kde na radnici vládne ČSSD, ANO, ODS a KSČM. Ani přes vypovězení smlouvy se organizátoři nechtějí vzdát a na smlouvě trvají, chystají však i náhradní řešení a promítání jinde.

Podle Šatavové to není poprvé, kdy měli organizátoři akce problémy najít ve městech místo na promítání.

Takhle Andrej Babiš mluvil se studenty krátce po odvolání z funkce:
Video  Babiš po "padáku" u studentů na VŠE: Pravda nezvítězila!  - Facebook
Video se připravuje ...

aIIahakbar ( 29. května 2017 19:18 )

To ti nezávidíme!

janebulim ( 29. května 2017 19:07 )

Tak s tím opravdu nic neuděláš, s tím už asi umřeš.

hasickajana ( 29. května 2017 18:59 )

Nemůžu, jsem jen hloupá a ošklivá dobrovolná hasička ze Žehrova

honzazchaIoupky ( 29. května 2017 18:58 )

nemyslí, jen plácá hovadiny

janebulim ( 29. května 2017 18:41 )

Proč myslíš?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa