Televizi už si zadarmo nepustíme? Hrozí, že za každou budeme platit tisícovku

Autor: ula - 
5. dubna 2017
15:08

Televize zdarma? Pro mnoho lidí je to samozřejmost, ale může se stát, že tomu tak nebude. V roce 2020 by mělo Česko přejít na nové digitální vysílání (DVB-T2). Podle Českých radiokomunikací (CRA) satelitní operátoři hrozí kvůli novele telekomunikačního zákona arbitráží. CRA varuje, že pokud by se na DVB-T2 nepřešlo, museli bychom si za televizi všichni platit.

60% českých domácností přijímá pozemní TV vysílání zdarma, kde mají 35 programů. 26 % přijímá placené televizní vysílání a 20 % kabelové televizní vysílání. V roce 2020 by mělo Česko přejít na digitální vysílání (DVB-T2).

Proč musíme přejít na DVB-T2? Podívejte se na video:

Video Proč televizní vysílání přechází na DVB-T2? - České radiokomunikace

Toto vysílání by samozřejmě mělo být zdarma. Podle Českých radiokomunikací (CRA) to tak ale nemusí být. „Vidíme snahy zamezit připojení na DVB-T2 , které zajistí bezplatný televizní příjem,“ řekl Procházka, ředitel odboru a strategie CRA, a dodal: „Cílem satelitních společností je, aby si diváci museli za televizní vysílání platit.“

Více o tom, proč bychom za televizi museli platit, si poslechněte ve videu:
Video Co by se stalo, pokud bychom nepřešli na nové digitální vysílání? - Andrea Ulagová

Televize za tisícovku ročně?

V případě, že by byla televize pouze placená, podle výpočtů CRA by si každý z nás zaplatil za televizní přijímač minimální částku 1100 Kč za rok. Zároveň bychom podobnou částku museli platit za každou další televizi, kterou v domácnosti máme.

Přechod na nové vysílání se nelíbí poskytovatelům satelitních televizí a hrozí arbitráží kvůli novele telekomunikačního zákona.

Video: Jak se připravit na přechod na nové digitální vysílání?
Video Jak se připravit na přechod na nové digitální vysílání? 

djaba ( 6. dubna 2017 10:24 )

 Základem reklamy zdarma je ,že v přestávkách se pustí malá část filmu .Jenže já to vydržím tak půlhodinu , že nevím jak ta reklama dopadla .

Jirka87 ( 5. dubna 2017 20:58 )

 Já mám tv fyzicky ale jenom na filmy. Na TV už se nedívám, stejně tam dávají samý ho*na. A když už se člověk chce na něco podívat, tak to najde na netu. Takže TV nepoužívám a ani mi nechybí. Ve zprávách je to pořád to stejný, člověk se akorát na*ere....

bizon_pepa ( 5. dubna 2017 20:30 )

TVL, 35 programů zdarma. Že bych zrušil satelit?

verprag ( 5. dubna 2017 19:59 )

Když budu platit, tak nechci mít filmy a pořady přerušovaný reklamou!

robin5 ( 5. dubna 2017 19:52 )

Žádné strachy a rozčilování! Zítra si přečteme na Novinkách i v bulváru, že Bohouš Sobotka nic takového nestrpí, ba opak bude pravdou. Za každý televizor i další, dostane občan od státu cca 1100 Kč. Ale běda, pokud jich bude mít doma třeba pět a nahlásí jen dva, to by potom teda dostal pokutu, že klamal stát a tři přijímače nenahlásil. Potom že tu není veselo a máme se blbě...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud