Na rozestavěné části dálnice D3 na Táborsku se projedete znovu bez známky

Autor: ČTK, mah - 
24. února 2017
18:10

Vlastně to zatím není ani dálnice. Je to jenom dvouproudá silnice, která mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem na Českobudějovicku vede kolem stavby dvou pruhů dálnice D3. Od ledna tu byla potřeba dálniční známka, nyní zde znovu projedete bez placení. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se na tom v pátek shodl se starostou Veselí nad Lužnicí Ladislavem Sýkorou. Výjimka začne platit do měsíce a bude trvat do doby, než se otevřou i další dva pruhy.

Úsek dálnice D3 u Veselí nad Lužnicí zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic v režimu předčasného užívání letos v lednu. Podle vyhlášky se tím silnice zařadila mezi zpoplatněnou dálniční síť, ačkoliv řidičům jsou zatím k dispozici pouze dva pruhy.

„Není logické, aby řidiči platili za dálnici, která ještě ani nebyla dostavěna a nemá čtyři pruhy,“ uvedl starosta Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora. Motoristé, kteří se úseku kvůli poplatku vyhýbají, podle starosty jezdí přes město, kde proto stoupla intenzita dopravy.

Výjimka ze zpoplatnění pro osobní automobily začne platit zhruba do měsíce, poté co ministerstvo dopravy přijme potřebné opatření pro úpravu provozu. Osvobození od dálniční známky bude na stavbě dálnice D3 u Veselí nad Lužnicí platit až do doby, kdy začne sloužit v plném, tedy čtyřpruhovém provozu. Dálnice v tomto úseku bude podle ministerstva dopravy kompletně otevřena letos na podzim.

Dálnice D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi. O potřebě této komunikace se mluví tři desítky let. Zatím je v provozu pouze 42 kilometrů mezi Veselím nad Lužnicí a Meznem na Benešovsku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud