Unavený Brady (88) se s plnou taškou medailí vrací domů. Odlétá zpět do Kanady

Autor: ČTK - 
1. 11. 2016
07:52

Pamětník holokaustu Jiří Brady, který v uplynulých dnech převzal v Česku řadu ocenění, včetně medaile Karla Kramáře udělované předsedou vlády, v úterý odlétá zpět do Kanady. Brady se v ČR stal také středem aféry kolem udělení státního vyznamenání. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) prezident Miloš Zeman vyškrtl Bradyho ze seznamu vyznamenaných poté, co se ministr sešel s dalajlamou. Hrad to odmítá.

Bradyho ocenily kromě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) také Sněmovna, Praha, Brno i olomoucká Univerzita Palackého. Osmaosmdesátiletý muž, který přežil nacistické koncentrační tábory Terezín a Osvětim, se také zúčastnil alternativních oslav státního svátku 28. října na pražském Staroměstském náměstí.

Bradyho rodinu vyvraždili nacisté, jemu se podařilo uprchnout z pochodu smrti. V roce 1949 emigroval, dostal se až do Kanady a vypracoval se v úspěšného podnikatele. Celý život také přednášel po celém světě a vydával svědectví o nacistické zrůdnosti za druhé světové války.

Vše o kauze Brady čtěte zde >>>

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

luder ( 2. listopadu 2016 12:37 )

Kolaborant Daniel Herman: Marketa Vrbova.https://www.youtube.com/watch?v=8NuWMseH_7w

joudajoudovy ( 2. listopadu 2016 09:15 )

2x hura!!! 1. do hrobu mu medajle nedaji. 2. blivaci nam opet za-d-ky a kozy ukazi. nevim, co je vetsim nestestim?

zednik ( 1. listopadu 2016 18:43 )

Nesnižuji jeho vůli a štěstí, které ho potkalo a přeji mu to. Ale to, čeho se zde plánovaně účastnil,čeho se stal ikonou, ačkoliv zde nežije, to bylo silné kafe... Tím pro mě kauza Brady - výplach hlavy končí.

1912 ( 1. listopadu 2016 17:05 )

té židoviny jsme si opravdu užili až až hlůavně rozvrátili národ !!

kamcerka ( 1. listopadu 2016 15:54 )

 Co je Herman zač, se podívejte na link, nebo si najdete článek na Nová republika http://www.novarepublika.cz/2016/11/nemecka-organizace-ackermann-gemeinde.html#more

Zobrazit celou diskusi
Další videa