Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Unavený Brady (88) se s plnou taškou medailí vrací domů. Odlétá zpět do Kanady

Autor: ČTK - 
1. listopadu 2016
07:52

Pamětník holokaustu Jiří Brady, který v uplynulých dnech převzal v Česku řadu ocenění, včetně medaile Karla Kramáře udělované předsedou vlády, v úterý odlétá zpět do Kanady. Brady se v ČR stal také středem aféry kolem udělení státního vyznamenání. Podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) prezident Miloš Zeman vyškrtl Bradyho ze seznamu vyznamenaných poté, co se ministr sešel s dalajlamou. Hrad to odmítá.

Bradyho ocenily kromě premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) také Sněmovna, Praha, Brno i olomoucká Univerzita Palackého. Osmaosmdesátiletý muž, který přežil nacistické koncentrační tábory Terezín a Osvětim, se také zúčastnil alternativních oslav státního svátku 28. října na pražském Staroměstském náměstí.

Bradyho rodinu vyvraždili nacisté, jemu se podařilo uprchnout z pochodu smrti. V roce 1949 emigroval, dostal se až do Kanady a vypracoval se v úspěšného podnikatele. Celý život také přednášel po celém světě a vydával svědectví o nacistické zrůdnosti za druhé světové války.

Vše o kauze Brady čtěte zde >>>

luder ( 2. listopadu 2016 12:37 )

Kolaborant Daniel Herman: Marketa Vrbova.https://www.youtube.com/watch?v=8NuWMseH_7w

joudajoudovy ( 2. listopadu 2016 09:15 )

2x hura!!! 1. do hrobu mu medajle nedaji. 2. blivaci nam opet za-d-ky a kozy ukazi. nevim, co je vetsim nestestim?

zednik ( 1. listopadu 2016 18:43 )

Nesnižuji jeho vůli a štěstí, které ho potkalo a přeji mu to. Ale to, čeho se zde plánovaně účastnil,čeho se stal ikonou, ačkoliv zde nežije, to bylo silné kafe... Tím pro mě kauza Brady - výplach hlavy končí.

1912 ( 1. listopadu 2016 17:05 )

té židoviny jsme si opravdu užili až až hlůavně rozvrátili národ !!

kamcerka ( 1. listopadu 2016 15:54 )

 Co je Herman zač, se podívejte na link, nebo si najdete článek na Nová republika http://www.novarepublika.cz/2016/11/nemecka-organizace-ackermann-gemeinde.html#more

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud