Tady všude je Bakalovo! Horníci vydělali uhlobaronovi na neuvěřitelný luxus

 • Autor: Vera Renovica - 
  2. 6. 2016
  05:43

  Bohatství jiného by nemělo vyvolávat závist. V případě exmajitele OKD Zdeňka Bakaly (55) ale někde vyvolává hněv. Hlavně u horníků, podle nichž doly »vytuneloval«, pak odešel, aniž by spoušť uklidil. To teď musí udělat stát. Zpytovat svědomí může brýlatý usměvavý uhlobaron v mnoha lukrativních nemovitostech v Česku i jinde v hodnotě stamilionů korun – vedle takových peněz vypadají chybějící hornické platy za květen jako drobné…

 • 1.Megaobjekt na Hradčanech

  Palác na Loretánském náměstí, pár kroků od Pražského hradu, obsahuje dle katastru nemovitostí 20 bytů. Bakala jej chce 200milionovou rekonstrukcí přeměnit na nové sídlo Knihovny Václava Havla a »nepříjemného« majitele podkrovního bytu, který ne a ne odejít, vyplatit pouhými 6,5 milionu korun. To ale aspoň dle nabídky realitních kanceláří zdaleka neodpovídá ceně v dané lokalitě. Po rekonstrukci může mít dům hodnotu dokonce 400 milionů korun.

  Megaobjekt na Hradčanech chce získat „oškubáním“ současného obyvatele.

 • 2.Rodinné trojsídlo u Havlové

  Bakala měl Václava Havla (†75) rád. A to tak, že si před dvanácti lety pořídil bydlení kousek od exprezidentovy vily v Dělostřelecké ulici v pražských Střešovicích. Tam dodnes bydlí bývalá první dáma Dagmar Havlová (63). Jenže miliardáři jeden »kousek« nestačil a koupil rovnou domy tři. Podle sousedů se tam ale s rodinou nezdržuje a nemovitosti pronajímá. Hodnota? Po zjevné rekonstrukci ji lze odhadovat na 100 milionů korun.

  Chtěl být nablízku bývalému prezidentu Havlovi. A tak ve Střešovicích koupil raději hned tři domy!

 • 3.Luxus zapuštěný do země

  Jedna z nejslavnějších »chalup« v České republice je na šumavské Modravě. Za údajných 200 milionů korun ji tam nechal postavit před devíti lety Bakala jako rodinné sídlo, které s manželkou a čtyřmi dětmi často navštěvují. Třípatrový dům o gigantických rozměrech 38 krát 7 metrů je zapuštěný do země uprostřed panenské přírody. Miliardář si dokonce nechal udělat vlastní tunel, aby mohl do sídla jezdit inkognito.

  Tento objekt (také v Modravě) stál údajně 200 milionů korun.

 • 4.Modrava podruhé

  Podzemní dům není jediná nemovitost, kterou Bakala na Modravě má. Asi o kilometr dál koupil za 6 milionů nejstarší zděné stavení v obci, které nechal za další miliony zrekonstruovat. Podle místních tam jezdí jeho osobní hosté a právě zde má Bakala hlášené trvalé bydliště. Před druhou světovou válkou zde byla kasárna finanční stráže.

  Zde v Modravě má Bakala hlášené trvalé bydliště.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

joudajoudovy ( 3. června 2016 06:43 )

napodobne.... vase prestrelka "moudrych" vykriku, prezentace historie kdo, co, jak, kdy - je slabym argumentem k zahajeni akce bakala. nejdrive se u mocipanu musi najit ochota k naprave i potrestani. toto by pochopila i marycka magdonova, ktera se vydala pro chrasti do lesa a byla oznacena za zlodeje.

zwil ( 2. června 2016 14:11 )

Nahnala bych je do dolu všechny...snad chcípnou v pekle!

alecram ( 2. června 2016 13:35 )

olkl ( 2. června 2016 12:56 )

Kun.da hýbe Světem...Tak to bylo, je a bude..!!!

olkl ( 2. června 2016 12:50 )

Ba, ba pesimisto...!!! Ale chtělo by to začít u sebe...Kecy ještě ničemu nepomohly...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud